Zamknij
REKLAMA

Od dzisiaj czynna ponownie pływalnia

08:30, 02.07.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Procedury bezpieczeństwa na Pływalni Miejskiej „Rafa” w Lęborku obowiązujące w okresie pandemii od dnia 2 lipca 2020r.  do odwołania:

1.Obowiązuje zakaz korzystania z pływalni dla osób z objawami jakiejkolwiek ostrej infekcji, przede wszystkim dróg oddechowych.

2. Wstęp do budynku mają tylko osoby korzystające z usług pływalni –antresola jest wyłączona z użytkowania.Osoby postronne muszą znajdować się poza budynkiem pływalni.

3. Na terenie pływalni do czasu opuszczenia szatni i wejścia do strefy sanitarnej i na część basenową klienci zobowiązani są do zasłaniania ust i nosa maseczką jednorazową/wielorazową lub przyłbicą.

4. Przydziału szafek w szatniach dokonuje pracownik kas w taki sposób,aby ograniczyć ilość osób, które mogą jednocześnie przebywać w szatni.

5. Pracownicy obsługi utrzymują reżim sanitarny na dotychczasowym obowiązującym poziomie.

6. Dezynfekcja rąk obowiązuje wszystkie osoby wchodzące do i wychodzące z budynku pływalni. Dozownik z płynem do dezynfekcji znajduje się w holu pływalni.Do dyspozycji klientów dozowniki ze środkiem dezynfekującym umieszczono także w szatniach oraz toaletach.

7. Kolejne osoby oczekujące na wejście na teren pływalni nie powinny gromadzić się, a oczekując zachowywać między sobą odpowiedni dystans.

8. W przypadku konieczności oczekiwania na usługę np.: zakup biletu, klienci zobowiązani są do przebywania w wyznaczonych strefach lub w miejscu wskazanym przez pracownika obsługi.

9. W holu pływalni obowiązuje zmiana butów na czyste klapki basenowe. Każdy użytkownik zabiera ze sobą okrycie wierzchnie oraz buty i zostawia w szafce basenowej w szatni pływalni. Po wyjściu szafka basenowa każdego klienta jest dezynfekowana przez obsługę pływalni.

10. Z natrysków damskich oraz męskich może korzystać jednorazowo 7 osób.

11.Przed wejściem do hali basenowej obowiązuje umycie całego ciała pod natryskiem oraz dezynfekcja rąk płynem dezynfekcyjnym i przejście obowiązkowo przez brodzik do płukania stóp. Procedurę należy powtórzyć także po skorzystaniu z toalety w trakcie korzystania z usług pływalni.

12. Sprzęt sportowy (deski, makarony itp.)nie jest udostępniany.

13. Obowiązek noszenia czepków kąpielowych na pływalni.

14. Ilość klientów, którzy jednocześnie mogą korzystać z części dużego basenu wynosi 24 osoby i jest uzależniona od ilości torów tj.: maksymalnie 4 osoby na jednym torze niecki basenowej (co nie przekracza 50% zalecanego obciążenia). Sugeruje się rozpoczynanie zajęć i robienie przerw w pływaniu od strony płytkiej wody tak,aby łatwiej zachować dystans pomiędzy użytkownikami. Dystans należy utrzymywać zarówno w czasie pływania, jak i przerw.Podczas pływania na torach obowiązuje ruch prawostronny.

15. Ilość klientów, którzy jednocześnie mogą korzystać z małego basenu wynosi 9 osób (co nie przekracza 50% zalecanego obciążenia) .

16. Zabrania się prowadzenia organizacji zajęć grupowych oraz prowadzenia indywidualnych nauk pływania w okresie od 02.07.2020r. do odwołania.

17. W pomieszczeniach Pływalni klienci zobowiązani są do zachowania co najmniej 2 metrów odległości pomiędzy osobami (nie dotyczy osób wspólnie zamieszkujących, osób dorosłych sprawujących opiekę nad osobami małoletnimi).

18. Zaleca się ograniczenie pobytu w szatni do możliwie szybkiego przebrania się, aby umożliwić dezynfekcję obiektu i planowane wejście kolejnych osób.

19. Ubierając się należy w szatni ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu szatni.

20. Obsługa basenu dezynfekuje szafki, uchwyty, półki i klucze do szafek basenowych po każdym użytkowniku. W zależności od potrzeb mycie oraz dezynfekcję przeprowadza się na bieżąco.

21. Klienci zobowiązani są do przestrzegania obowiązujących przepisów prawa.

22. Drogi Kliencie, jeżeli jest taka możliwość, sugerujemy dokonywać płatności kartą!

Źródło: csir.lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz