Zamknij
REKLAMA

Mieszkańcy Gminy Cewice biegają

07:00, 12.09.2020 | K.L
Skomentuj Fot: cewice.pl
REKLAMA

Mieszkańcy Gminy Cewice biegają i to nie tylko na swoim terenie (Obliwice - 6.09.2020), ale i w sąsiednich rejonach. Tydzień temu, w sobotę 5 września, w Kartuzach odbył się VII Bieg o Złotą Górę na dystansie 5 i 10 km. I tu jest miejsce na pochwały: na dystansie 5 km Anna Sobocińska-Witowska z Siemirowic zajęła 3 miejsce w kategorii wiekowej 30-39 lat.

Poniżej cytujemy relację organizatorów z tych, jak się okazało, trudnych ze względu na warunki pogodowe biegów:

Kartuzy. Hektolitry wody, kilogramy błota i walka na VII Biegu o Złotą Górę

Nie tylko w cieniu pandemii, ale także pod niełaskawym, deszczowym niebem. Ulewa sprawiła trasę błotnistą, a ta sprawiła zawodnikom „kąpiel borowinową”. Jednak na zakończenie uczestnikom z całej Polski zaświeciło słońce.

Na kolejnym biegu w ramach cyklu KB na 5 km zwyciężyli Mateusz Niemczyk ze Starogardu Gdańskiego oraz Aleksandra Baranowska-Trzasko z Gdyni, zaś w rywalizacji na dystansie 10 km triumfowali Łukasz Kujawski z Żukowa i Katarzyna Pobłocka-Głogowska z Gdyni. Emocji na mecie nie brakowało, kibice owocnie nagradzali wbiegających na metę zawodników i zawodniczki, którzy nie ukrywali zmęczenia niełatwą trasą, wiodącą przez bilowskie lasy Nadleśnictwa Kartuzy. Wysiłku podjęli się także miłośnicy marszów nordic walking, którzy w różnym wieku, w różnej formie, ale w miłości do zdrowia pokonali błotniste 5 kilometrów. Wszystkim należą się wielkie gratulacje.

Bieg o Złotą Górę to bieg szczególny, który rok rocznie odbywał się na terenie Centrum Sportów Wodnych na Złotej Górze. Ze względów sanitarnych siódma edycja imprezy odbyła się w Kartuzach Stolicy Kaszub. Podczas wydarzenia obecni byli Mieczysław Grzegorz Gołuński – Burmistrz Kartuz, Sylwia Biankowska – zastępca Burmistrza Kartuz, Dariusz Las – Kierownik Wydziału Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi oraz Hanna Kajeta – Koordynator CSW na Złotej Górze, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie imprezy. Podziekowania należą się także OSP Prokowo oraz Centrum Medycznemu Falck.

A już wkrótce kolejny bieg z cyklu "Kaszuby biegają" i to na terenie Gminy Cewice. Zapraszamy 20 września na I Bieg Pocztyliona do Cewic (www.zapisy.info).

Dowiedz się więcej na Biegowej Stronie Kaszub http://www.kaszubybiegaja.pl/

Poniżej zdjęcia uczestników biegu w Kartuzach mieszkańców gm. Cewice oraz plakat promujący I Bieg Pocztyliona.

Źródło: cewice.pl, http://www.kaszubybiegaja.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz