Zamknij
REKLAMA

Seniorzy nie próżnują

15:30, 05.10.2020 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w sobotę w IV już Rajdzie Seniorów Powiatu Lęborskiego w Nordic Walking. Sportowe spacery z kijkami to popularna dyscyplina aktywnego spędzania czasu nie tylko przez seniorów. Patronat nad imprezą organizowaną przez Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku sprawowała Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski.

Organizowana po raz czwarty otwarta impreza rajdowa odbyła się na terenach przyległych do lęborskiego stadionu. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 km w zróżnicowanym terenie. Oprócz seniorów, na starcie pojawili się również młodsi uczestnicy. Z każdą kolejną edycją, rajd zyskuje na wielopokoleniowości, udowadniając, że chodzenie z kijkami to świetna forma aktywności dla osób w każdym wieku. Jak zapewniali organizatorzy, to nie jest wyścig – tu nie chodzi o to kto dotrze do mety pierwszy. Ideą imprezy jest integracja amatorów Nordic Walking i miłe aktywne spędzenie wspólnie czasu. W roli startera rajdu wystąpiła Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski, która zanim wydała komendę „start”, przypomniała dokonania Lęborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w zakresie aktywizacji osób w starszym wieku, promocji aktywności, zdrowego stylu życia i nieustannego poszerzania wiedzy, zgodnie z osobistymi zainteresowaniami. Aktywizacja osób starszych to element realizowanej przez Powiat Lęborski polityki senioralnej, która zakłada również czerpanie z bogatych doświadczeń życiowych seniorów. Wśród startujących, pojawili się m.in. radni: Mirosława Kaczyńska, radna Sejmiku Województwa Pomorskiego i Elżbieta Godderis, radna Rady Powiatu Lęborskiego.

Rajd to nie tylko rekreacyjna przebieżka. Stanowi on również podsumowanie całorocznego cyklu pracy LUTW. Na tych, którzy ukończyli wspólny marsz, czekał gorący żurek i losowanie nagród, bo każdy uczestnik otrzymał upominek. Pamiątkowe dyplomy potwierdzające udział w rajdzie wręczał na mecie Edmund Głombiewski, Wicestarosta Lęborski, który również wraz z małżonką i córką przemierzyli, jak co roku, rajdową trasę. Zdaniem wicestarosty, na korzyść tej imprezy przemawia fakt świetnej atmosfery towarzyszącej rajdowi i urokliwa trasa wiodąca przez rekreacyjne tereny Lęborka. Impreza otrzymała dofinansowanie w ramach grantu Powiatu Lęborskiego, przyznanego w procedurze Otwartego Konkursu Ofert.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz