Zamknij
REKLAMA

Przystań kajakowa prawie gotowa

11:00, 06.10.2020 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

Prace przy budowie pierwszej w Lęborku przystani kajakowej zbliżają się do końca. Obecnie trwa budowa ogrodzenia i wiat dla kajakarzy. 

Kajakowa przystań wraz z przenoską powstaje przy bulwarze wzdłuż rzeki Łeby w okolicach wiaduktu i zamku. Kajakarze przypływający rzeką Łebą od strony Łęczyc będą mogli skorzystać z pomostu, przenieść kajaki przez bulwar i zwodować je na pobliskiej rzece Okalicy. Stamtąd dalej ruszą w kierunku rzeki Łeby. Przystań kajakowa pozwoli na bezpieczne i wygodne ominięcie jazu przy zamku i Kanału Młyńskiego oraz stanie się miejscem, gdzie w komfortowych warunkach można będzie rozpocząć lub zakończyć kajakowy spływ.  

Warto zaznaczyć, że lęborska przystań to jedno z wielu miejsc jakie mają powstać w najbliższych miesiącach na rzece Łebie. Podobne przystanie i miejsca dla kajakarzy w ramach unijnego projektu powstaną w Paraszynie, Bożympolu Małym i Wielkim, Wielistowie, Łęczycach, Chocielewku, Poraju, Gaci i Łebie. 

Projekt przystani obejmuje budowę pomostu stałego na rzece Łebie wraz z pochylnią. Po drugiej stronie bulwaru na rzece Okalicy wybudowano pochylnię i pomost. Wyposażenie przystani uzupełnią suszarki do kajaków oraz wiaty z ławkami i stołami, kosze na odpady i pergola na przenośne toalety. W ramach turystycznej inwestycji wybudowane  zostaną też chodniki, oświetlenie, stacja do obsługi rowerów z niezbędnymi narzędziami i pompką.  

Inwestycja realizowana jest z dofinansowaniem unijnym w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Rzeka Łeba – Uwolnij Energię”. Samorząd Lęborka pozyskał na ten cel dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość realizowanego zadania wynosi 356.700 zł brutto, a dofinansowanie wyniosło aż 85%.

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz