Zamknij
REKLAMA

Było gorąco w okolicach stadionu w sobotę

16:00, 19.10.2020 | K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork
REKLAMA

Policjanci zabezpieczali w ubiegłą sobotę mecz piłkarski między drużynami Pogoni Lębork i Gryfa Słupsk. Mimo, że po zaliczeniu powiatu lęborskiego do czerwonej strefy mecze odbywają się bez udziału publiczności, mundurowi ustalili, że do Lęborka wybierają się pseudokibice zwaśnionych z lęborską grupą klubów i może dojść do siłowej konfrontacji pomiędzy nimi. Właściwe rozpoznanie i szybka reakcja mundurowych zapobiegły planowanej ustawce.

W minioną sobotę blisko 130 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku oraz Oddziałów Prewencji Policji i Wydziału Konwojowo – Ochronnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zabezpieczało mecz piłkarski lęborskiego i słupskiego klubu. Mundurowi zabezpieczali teren wokół stadionu oraz kontrolowali trasę przemieszczania się kibiców Pogoni Lębork, Gryfa Słupsk oraz sympatyzujących z nimi kibiców Chojniczanki Chojnice. Zarówno wcześniejsze ustalenia policjantów jak i bieżące rozpoznanie sytuacji wskazywały na to, że poruszający się prywatnymi samochodami pseudokibice będą dążyli do tzw. „ustawki” w kompleksie leśnym na terenie powiatu lęborskiego. Wyznaczeni przez dowódcę akcji funkcjonariusze kontrolowali trasę przemieszczania się blisko 20 pojazdów  z pseudokibicami Gryfa Słupsk oraz miejsce, w którym ujawnili grupę około 50 pseudokibiców lęborskiej drużyny. Pozostali funkcjonariusze zabezpieczali teren stadionu, gdzie zgromadziło się kilkudziesięciu kibiców Gryfa Słupsk i Pogoni Lębork, skutecznie izolując ich od siebie. Mimo, że sposób przemieszczania się kibiców i ich zachowanie polegające m.in. na fałszywym zawiadomieniu o ustawce w rejonie Cewic, jednoznacznie wskazywało na to, że dążą do konfrontacji, próbując przy tym rozdzielić siły policyjne, szybka reakcja i sprawne działanie pomorskich policjantów nie dopuściły do spotkania i eskalacji agresywnych zachowań.

W trakcie prowadzonych działań mundurowi wylegitymowali 125 osób, a na jedną z nich nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł za zakłócanie porządku publicznego. W związku z fałszywym zgłoszeniem o ustawce lęborscy policjanci prowadzą czynności o wykroczenie z art. 66 kw.

Dzięki zaangażowaniu i skutecznej pracy policjantów z Lęborka oraz Oddziałów Prewencji Policji i Wydziału Konwojowo – Ochronnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, mecz przebiegł bez zakłóceń i nie doszło do żadnych poważnych incydentów zarówno w obrębie stadionu, jak i na trasie przemieszczania się kibiców.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

GośćGość

0 0

Za Simirowicami w lesie się chowały auta na słupskich blachach około 20aut 22:31, 19.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%