Zamknij
REKLAMA

No to jest!

11:00, 20.10.2020 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

Pisaliśmy już dwukrotnie o budującej się pierwszej w Lęborku przystani kajakowej. Tym razem dotarła do nas wiadomość, że budowę zakończono i jest po odbiorze. Zdjęcia zamieszczone poniżej pokazują, jak to miejsce obecnie wygląda. Jest elegancko i czysto. Tutaj w komfortowych warunkach będzie można rozpocząć lub zakończyć kajakowy spływ, zjeść posiłek czy skorzystać z WC. 

Kajakowa przystań wraz z przenoską powstała przy bulwarze wzdłuż rzeki Łeby w okolicach wiaduktu i zamku. Kajakarze przypływający rzeką Łebą od strony Łęczyc będą mogli skorzystać z pomostu, przenieść kajaki przez bulwar i zwodować je na pobliskiej rzece Okalicy. Stamtąd dalej ruszą w kierunku rzeki Łeby. Przystań kajakowa pozwoli na bezpieczne i wygodne ominięcie jazu przy zamku i Kanału Młyńskiego. 

Lęborska przystań to jedno z wielu miejsc jakie mają powstać w najbliższych miesiącach na rzece Łebie. Podobne przystanie i miejsca dla kajakarzy w ramach unijnego projektu powstaną w Paraszynie, Bożympolu Małym i Wielkim, Wielistowie, Łęczycach, Chocielewku, Poraju, Gaci i Łebie.

 

Projekt przystani obejmował budowę pomostu stałego na rzece Łebie wraz z pochylnią. Po drugiej stronie bulwaru na rzece Okalicy wybudowano pochylnię i pomost. Wyposażenie przystani uzupełniają suszarki do kajaków oraz wiaty z ławkami i stołami, kosze na odpady, pergola na przenośną toaletę oraz duże tablice informacyjne. W ramach turystycznej inwestycji wybudowano chodniki, asfaltową ścieżkę, postawiono stojaki na rowery ze stacją do obsługi rowerów z niezbędnymi narzędziami i pompką. Obiekt jest oświetlony i monitorowany.   

Inwestycja zrealizowana została z dofinansowaniem unijnym w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Rzeka Łeba – Uwolnij Energię”. Samorząd Lęborka pozyskał na ten cel dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Wartość realizowanego zadania wynosi 356.700 zł brutto, a dofinansowanie wyniosło aż 85%.

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KaszubKaszub

0 0

Witam,
w minioną sobotę 24 i w niedzielę 25 , 10.2020 płynąłem SUP z Łeczyc do Lęborka. Wszystko ok ale uważam że jest tam za dużo przepraw. A problemem są tylko zwalone drzewa które łatwo można by usunąć. Niestety najwiekszym problemem jest przeprawa przed Nowo wybudowaną przystanią w Lęborku. Nawet powiedziałbym że to trochę komiczne.Otóż 200 metrów przed przystanią jest instalacja pod mostem 30 cm nad wodą. Jeszcze latem można było przepłynąć pod nią ale tylko na SUP na leżąco. Teraz nie ma szans.
Prawda jest taka że po wyciągnięciu sprzętu już nie opłaca się go wodować, tylko kierować się do Okalicy.
Uważam że to trochę śmieszne że fundacja zapłaciła takie pieniądze a nikt nie pomyślał o podniesieniu rury telekomunikacyjnej tak aby przystań miała sens.
Teraz to wygląda tak jak by ktoś wybudował jeden peron 200 m przed dworcem, drugi 100 metrów z boku i wszyscy pasażerowie podróżowaliby z pominięciem dworca. 16:22, 30.10.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%