Zamknij
REKLAMA

Srebrna Weronika

06:00, 15.12.2020 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

Pływaczka „SOLEX”-u Lębork Weronika Klejna wywalczyła srebro w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat w pływaniu, które odbywały się w Łodzi od 11 do 13 grudnia br. Tylko 7 setnych sekundy zabrakło do uzyskania mistrzostwa Polski, więc tym bardziej młodej pływaczce należą się gratulacje i uznanie.

Od minionego piątku do niedzieli młodzi pływacy walczyli o prymat w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 15 lat w pływaniu, które odbywały się w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej "Zatoka Sportu" w Łodzi. W ciągu trwających trzy dni zawodów dziewczęta i chłopcy rywalizowali w różnych stylach na dystansach od 50 do 1500 m i konkurencjach sztafetowych. Weronika Klejna, pływaczka „Meyn SOLEX” Lębork zajęła 2 miejsce w finale „A” na dystansie 200 m stylem klasycznym, uzyskując czas 2:29:82, ulegając jedynie o ułamek sekundy Wiktorii Radek z MKP „Wodnik 29” Tychy, która na finiszu zameldowała się z czasem 2:29:75. O brąz Weronika „otarła się” w wyścigu na 100 m stylem klasycznym, zajmując 4 miejsce z czasem 1:10:12. W pierwszym dniu mistrzostw zawodniczka solexu wystartowała w finale „A” na 50 m stylem klasycznym zajmując 8 miejsce z wynikiem 0:33:13. - Jestem dumny ze startu swojej podopiecznej. Weronika osiągnęła szczyt formy poprawiając rekordy Lęborka Weroniki Hallman w kategorii juniorek 15 letnich na 100 i 200m stylem klasycznym. Do szczęścia zabrakło niewiele 7 setnych sekundy, mistrzynią Polski na 200 m stylem klasycznym została Wiktoria Radek z Tych z czasem 2:29:75. Wynik Weroniki to 2:29:82 jest to jej nowy rekord życiowy.

Gratuluję swojej zawodniczce i myślę że osiągnięte rezultaty będą motywacją do dalszej pracy treningowej – podsumował występ swojej podopiecznej trener Dariusz Gromulski.

Przyłączamy się do gratulacji wicemistrzyni życząc kolejnych sukcesów, a trenerowi życzymy odkrywania kolejnych pływackich perełek.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%