Zamknij

Poznaj pasję lęborskiego policjanta

08:00, 09.01.2021 K.L
Skomentuj Fot: KPP Lębork Fot: KPP Lębork

Nadkom. Adam Thiel z lęborskiej komendy od wielu lat reprezentował policję w dyscyplinie biegów i cyklicznie brał udział w zawodach wysokiej rangi w kraju i na świecie. Aktualnie policjant nadal realizuje swoją pasję poprzez kształcenie i trenowanie kolejnego pokolenia biegaczy.

Policjant podczas wielu krajowych i światowych zawodów wywalczył wiele medali, a za swoje osiągnięcia w sporcie w 2018 r. otrzymał srebrną odznakę sprawności fizycznej od Komendanta Głównego Policji, za znaczące sukcesy w uprawianych dyscyplinach.

Nadkom. Adam Thiel biega, zdobywa medale od 1993 roku. Policjantem jest od 23 lat. Obecnie w Komendzie Powiatowej Policji w Lęborku zajmuje stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji. Mimo trudnej i wymagającej służby znajduje on czas na realizowanie swojej sportowej pasji.

A oto liczby pana Adama Thiela, już teraz byłego biegacza, a obecnie trenera i policjanta - naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Lęborku (za GP24.pl):

2 - tyle mam wspaniałych dzieci: Ola i Krzysztof. Jako ojciec jestem z nich bardzo dumny.

3 - razy okrążyłem Ziemię, bo przebiegłem ponad 121000 kilometrów na treningach.

4 - na tylu dotychczas kontynentach "postawiłem swoją nogę" (Europa, Ameryka Północna, Azja, Afryka) oraz numer Szkoły Podstawowej, do której chodziłem w Lęborku.

5 - tyle medali mistrzostw Polski w biegach zdobyła moja podopieczna Weronika Lewna.

14,6 - sekundy na każde 100 metrów, z taką średnią szybkością przebiegłem swój najszybszy kilometr.

18 - to liczba moich medali, które wybiegałem podczas imprez mistrzowskich (dot. mistrzostw Polski, mistrzostw Europy i świata policjantów oraz światowych igrzysk policjantów i strażaków.

22 - maratony mam na koncie.

25 - okrążeń stadionu trzeba przebiec podczas biegu na 10000 m. To dystans, na którym zdobyłem swój pierwszy medal mistrzostw Polski.

100 - kilometrów, to najdłuższy dystans jaki przebiegłem na zawodach.

721 - to najwięcej przebiegniętych kilometrów w ciągu jednego miesiąca.

1987 - to rok, w którym rozpoczęła się moja przygoda z bieganiem.

5335 - to największa ilość kilometrów przebiegniętych przeze mnie w ciągu jednego roku.

42195 - metrów, tyle wynosi dystans maratonu, w którym zdobyłem cztery medale mistrzostw świata i Europy policjantów.

Źródło: KPP Lębork