Zamknij

Pływacy Solexu górą!

15:10, 16.03.2021 K.L Aktualizacja: 15:12, 16.03.2021
Skomentuj fot.: lebork.pl fot.: lebork.pl

Na pływalni w Gdańsku, 14 marca 2021 r. odbyła się 1 runda Ligi Pływackiej Juniorów Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego. Pływacy Solexu, sześciokrotnie stawali na podium. W kategorii juniorek 16-letnich bezkonkurencyjna była Weronika Klejna wygrywając wyścigi na 50m (0:33,64) i 200m (2:33,11) stylem klasycznym.

W kategorii juniorek 15-letnich miłą niespodziankę sprawiła Hanna Walkusz zajmując 1 miejsce na 50m stylem grzbietowym (0:31,51) oraz 2 miejsce na 200m stylem grzbietowym (2:25,47).

Osiągnięty wynik na 200m jest nowym rekordem Lęborka w kategorii juniorek 15-letnich. Na 200m stylem zmiennym Hania zajęła 3 miejsce poprawiając własną życiówkę w czasie 2:29,53.

Wśród chłopców, Szymon Hallmann zajął 2 miejsce na 50m stylem klasycznym (0:35,23) w kategorii juniorów 14-letnich. Pozostali zawodnicy wielokrotnie poprawiali własne rekordy życiowe.

Przed rozpoczęciem pierwszej rundy Ligi Juniorów POZP nagrodzone zostały zawodniczki z Ligii Pływackiej POZP za rok 2020. W kategorii juniorek 15-letnich, 1 miejsce zajęła Weronika Klejna. W kategorii juniorek 14 lat, 3 miejsce zajęła Hanna Walkusz. Najlepsze zawodniczki otrzymały nagrody rzeczowe, a zwyciężczynie puchary z rąk prezesa POZP pana Jaroslawa Chrościelewskiego.

Źródło: lebork.pl