Zamknij

Sukcesy lęborczanek na zawodach pływackich w Lublinie

13:00, 02.04.2021 K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl fot.: lebork.pl

Dwa tygodnie temu zwyciężały w na pływalni w Gdańsku w 1 rundzie Ligi Pływackiej Juniorów Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego, a w miniony weekend rywalizowały w zawodach z cyklu Grand Prix Puchar Polski w pływaniu – Lublin 2021. Chodzi o Weronikę Klejna i Hannę Walkusz z SOLEX Lębork.

W pierwszym dniu zawodów Weronika Klejna na dystansie 200 metrów stylem klasycznym w kategorii juniorek 16-letnich zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 2:37,35. W wyścigu na 50metrów stylem klasycznym zajęła piąte miejsce z czasem 0:33,95. Delfinistka Hanna Walkusz zajęła piąte miejsce w kategorii juniorek 15-letnich na 200 metrów stylem motylkowym w czasie 2:35,20 oraz szóste miejsce na 100 metrów stylem motylkowym z wynikiem 1:07,59.

W drugim dniu zawodów w Lublinie znakomicie zaprezentowały się podopieczne trenera Dariusza Gromulskiego. Weronika Klejna zajęła drugie miejsce w juniorkach 16-letnich na 100 metrów stylem klasycznym osiągając rekord życiowy na pływalni 50-metrowej, 1:12,96. Hanna Walkusz w juniorkach 15-letnich zajęła trzecie miejsce na 50 metrów stylem motylkowym, poprawiając życiówkę, 0:29,86.

Gratulujemy młodym zawodniczkom udanych startów w Lublinie.

Źródło: lebork.pl