Zamknij
REKLAMA

Medalowe sukcesy lęborskich karateków

18:00, 18.05.2021 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

Dziewięć medali wywalczyli zawodnicy Klubu Karate Shotokan Lębork podczas XXX Mistrzostw Ziemi Legnickiej w Karate Olimpijskim. Turniej stanowił kwalifikację do Mistrzostw Polski. Lęborscy karatecy uplasowali się na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej.

Zawody odbyły się w mocnej obsadzie 400 zawodników z 36 klubów z całej Polski. Dodatkowym sukcesem jest uzyskanie przez Aleksandrę Klimik tytułu najlepszej zawodniczki turnieju.

Karatecy z Klubu Shotokan wrócili do domu z dorobkiem 5 medali złotych, 2 srebrnych i 1 brązowego. Podwójne złoto wywalczyła Ola Klimik w kata indywidualnym juniorek i kumite indywidualnym juniorek do 53 kg. Trzy kolejne złote medale zdobyli: Hubert Judycki w kumite indywidualnym juniorów do 76 kg, Paweł Bielka w kumite indywidualnym juniorów młodszych i Piotr Szczegielniak również w kumite indywidualnym juniorów młodszych. Srebro wywalczyła Weronika Reclaf w kumite indywidualnym juniorek do 48 kg oraz drużynowo w kumite juniorów młodszych: Piotr Szczegielniak, Paweł Bielka, Konrad Wojciechowski, Konrad Gumienny. W kategorii juniorek młodszych +54 kg, brąz zdobyła Joanna Drzeżdżon.

Doskonałe wyniki podczas kwalifikacji zapewniły zawodnikom Shotokanu udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w czerwcu w Poznaniu.

 Niezmiernie cieszę się z sukcesu - mówi Piotr Pobłocki - To doskonała motywacja na przyszłość i potwierdzenie, że ciężka i systematyczna praca treningowa to klucz do sukcesu.

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za powodzenie w Mistrzostwach Polski.

Na zdjęciu poniżej Piotr Pobłocki i Aleksandra Klimik.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%