Zamknij
REKLAMA

Przesiądź się na rower

09:03, 22.09.2021 | K.L
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, tradycyjnie już, Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Lęborska- Łeba” zorganizowała 21 września rajd rowerowy dla wszystkich chętnych. Odbył się on w ramach cyklu rekreacyjnych rajdów pieszych i rowerowych organizowanych pod nazwą "Korzystaj ze zrównoważonej mobilności. Dbaj o zdrowie". Łącznie wzięło w nich udział około 140 osób.

Uczestnicy, głównie uczniowie miejscowych szkół, podzieleni byli na mniejsze grupy, które prowadzili lęborscy przewodnicy turystyczni. Trasy rajdów były zróżnicowane i przebiegały zarówno przez Lębork (m.in. czerwonym szlakiem PTTK po zabytkowym śródmieściu czy ścieżkami prowadzącymi po atrakcjach Parku im. B. Chrobrego), jak i po obszarze Gminy Nowa Wieś Lęborska (pętlą Lębork - Chocielewko - Lębork).

Młodsi z uczestników mieli możliwość wysłuchania krótkiej prelekcji udzielonej przez pana Arkadiusza Lodę, starszego aspiranta z Komendy Powiatowej Policji, na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym używania po zmierzchu elementów odblaskowych, a także obejrzeć w lęborskim muzeum film dotyczący lokacji miasta oraz rekonstrukcji jego średniowiecznych obwarowań. Finał ostatniego z rajdów odbył się w Chocielewku Dolnym, w miejscu przeznaczonym do wypoczynku i rekreacji - na terenie stanicy kajakowej na rzece Łebie, gdzie organizatorzy przygotowali posiłek regeneracyjny w postaci pieczonych kiełbasek. 

Imprezę przeprowadziła LOT "Ziemia Lęborska - Łeba" we współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku, Starostwem Powiatowym, Centrum Sportu i Rekreacji, Komendą Powiatową Policji, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Sołectwem Chocielewko oraz Kołem Przewodników PTTK w Lęborku.

Specjalne podziękowania kierują organizatorzy do lęborskich placówek oświatowych chętnie biorących udział w tego typu przedsięwzięciach (Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa, SP nr 1, SP nr 4, SP nr 8, Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu), dla których turystyka jest jedną z istotnych dziedzin kształtujących postawę i osobowość młodych ludzi. 

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%