Zamknij
REKLAMA

V Rajd Seniorów Powiatu Lęborskiego

11:06, 27.09.2021 | K.L
Skomentuj Fot. powiat-lebork.com
REKLAMA

Seniorzy powiatu lęborskiego po raz piąty stanęli na starcie rajdu Nordic Walking, który odbył się wczoraj 26 września przy pięknej słonecznej pogodzie. Trasa biegu wiodła wokół stadionu „Pogoni” Lębork.

Imprezie patronował, jak zawsze, Lęborski Uniwersytet Trzeciego Wieku i Starosta Lęborski. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 5 km w zróżnicowanym terenie. Rajd nie zakładał rywalizacji na trasie. Tempo marszu było dostosowane do możliwości i fizycznej wydolności uczestników. Wraz z seniorami trasę przemierzył Wicestarosta Lęborski, Edmund Głombiewski, który powiedział:

To świetna forma spędzania aktywnie czasu. Aktywność fizyczna wskazana jest w każdym wieku, a jej potwierdzona skuteczność oddziałuje nie tylko na fizyczność, ale również na psychikę, sprawiając, że człowiek czuje się doskonale nawet w wieku bardziej zaawansowanym. Poza tym, teraz, kiedy obostrzenia pandemiczne zostały złagodzone, można na nowo cieszyć się możliwością społecznej integracji i tą charakterystyczna dla tej imprezy, rodzinną atmosferą.

Rajd odbywa się co roku na styku starego i nowego roku akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku. To pewnego rodzaju podsumowanie dokonań minionego okresu i przysłowiowe „ładowanie akumulatorów” na nowy rok. O tym co szykują kolejne lata opowiadał zebranym wicestarosta Edmund Głombiewski, mówiąc o już rozpoczętej inwestycji tworzenia w Lęborku Centrum Usług Społecznych, a którego będą mogli korzystać nie tylko seniorzy, ale wszystkie osoby, które potrzebują fachowej pomocy.

Na finiszu, każdy z uczestników otrzymał drobny upominek wraz z dyplomem i mógł się posilić doskonałym żurkiem przygotowanym przez Stowarzyszenie „Eduq”.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%