Zamknij
REKLAMA

Pierwsze Mistrzostwa Powiatu Lęborskiego w szachach

08:30, 07.10.2021 | K.L
Skomentuj Fot. powiat-lebork.com
REKLAMA

W minioną niedzielę 3 października lęborski Klub Szachowy Magnat zorganizował Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Powiatu Lęborskiego w szachach. Zawody cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, przybyli zawodnicy daleko spoza powiatu. Z powodu masowego napływu zgłoszeń organizatorzy byli zmuszeni wydłużyć czas zapisów.

To renesans sportu szachowego w powiecie lęborskim. Klub Szachowy „Magnat”, działający od niedawna na terenie miasta, zorganizował Pierwsze Mistrzostwa Powiatu Lęborskiego.

Zależy nam na upowszechnieniu tej pięknej dyscypliny sportu. Wielu z nas niegdyś rozpoczęło szachową przygodę, a teraz chcemy zarazić pasją do szachów młodzież i dzieci. Chcemy też dać szansę regularnych szachowych spotkań osobom dorosłym. (Małgorzata Hagel z klubu „Magnat”)

To przysłowiowy strzał w dziesiątkę, ponieważ na zorganizowanych 1. Mistrzostwach Powiatu Lęborskiego, pojawiło się aż 50 zawodników w przeróżnych grupach wiekowych i z różnych miejscowości, również spoza powiatu lęborskiego. Przy szachownicy zasiadł m.in. uczestnik z Warszawy. Sędzią na zawodach był Wiesław Libura.

Poniżej listy wyników:

Organizatorzy pogratulowali zawodnikom zaangażowania w rozgrywki, które, według ich oceny, były na mistrzowskim poziomie. Ujawnili też plany na przyszłość - chcą doprowadzić do powstania drużyny juniorskiej, która wystąpi w Mistrzostwach Polski.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%