Zamknij

Jeden gol zadecydował o wyniku spotkania Wierzycy z Pogonią

10:00, 12.10.2021 K.L
Skomentuj Fot. Pogoń Lębork Fot. Pogoń Lębork

W sobotę 9 października 2021, godz.15.00 Pogoniści rozegrali na wyjeździe mecz 10. kolejki 4 ligi z Wierzycą Pelplin. Po bramce Japończyka Shotaro Obaty wygrali gospodarze. Relację przygotował Janusz Pomorski - redaktor pogon.lebork.pl/.

10. kolejka 4 ligi, 9 października 2021, godz. 15.00 Wierzyca Pelplin – Pogoń Lębork 1:0 (0:0)

bramka: 1:0 Shotaro Obata ('63)Wierzyca: Czapiewski – Mońka, Kaczyński, Iwanowski, Sławiński, Machol, Obata, Meler, Gdaniec, Gierwszewski, DejaPogoń: Kolke – Kozerkiewicz, Musuła, Kochanek, Raulin, Iwański ('80 Stenka), Wojda, Pawlik ('68 Miotk) Atanacković, Kwaśnik ('55 Piór), Formela

Jeden gol zadecydował o wyniku spotkania 10. kolejki 4 ligi Wierzyca Pelplin - Pogoń Lębork. Po bramce Japończyka Shotaro Obaty wygrali gospodarze.

Mecz w Pelplinie był powrotem do wyjściowej jedenastki Alaksandra Atanackovicia. Z powodu kontuzji nieobecny był Błażej Siłkowski, a z powodów rodzinnych Łukasz Janowicz. W 7 minucie gry po rzucie wolnym Kwaśnika uderzenie wybijają obrońcy Wierzycy. W rewanżu minutę później gospodarze groźnie główkują. Po kwadransie gospodarze wypracowują groźną sytuację i z sytuacji sam na sam strzelają obok bramki. 18 minuta to groźny strzał minimalnie nad bramką Szymona Pawlika. Chwilę później główkuje Formela, jednak bramkarz Wierzycy na posterunku. W 34 minucie ładną wrzutką na głowę Pawlika popisał się Iwański. Niestety strzał minimalnie przelatuje nad poprzeczką. Na początku drugiej połowy stuprocentową sytuację miał Atanacković. Niestety uderzenie trafia w obrońcę. W rewanżu Arkadiusz Kolke broni sytuację sam na sam! Niedługo później wyborną szansę miał kapitan Wojciech Musuła. Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było tym razem. Po rzucie rożnym w 63 minucie gola głową dla Wierzycy strzela Japończyk Obata. Mimo utraty bramki Pogoń wciąż dążyła do przynajmniej wyrównania. Blisko tego był pod koniec meczu Damian Formela. Mecz Pogoń kończy w dziesiątkę po czerwonej kartce za faul taktyczny Wojciecha Musuły.

W sobotę 16 października o godz. 14 na Stadionie Miejskim w Lęborku drużyna Pogoni poszuka punktów w meczu z Wikędem Luzino.