Zamknij
REKLAMA

Rajd „Poznajemy piękno gminy Potęgowo”

12:23, 19.10.2021 | K.L
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

W miniony weekend około 40 osób wzięło udział w rajdzie pieszym i rowerowym pod nazwą "Poznajemy piękno gminy Potęgowo". Imprezę przeprowadziła Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Lęborska - Łeba" we współpracy z Urzędem Gminy w Potęgowie, Nadleśnictwem Łupawa, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Potęgowie, "Pałacem pod Bocianim Gniazdem" z Runowa oraz Kołem Przewodników PTTK w Lęborku. 

Uczestników, w głównej mierze uczniów lęborskiej Szkoły Podstawowej nr 4 oraz grup zorganizowanych z Potęgowa, Słupska i Lęborka, prowadzili miejscowi przewodnicy turystyczni. Trasy rajdów były zróżnicowane. Zadaniem pieszych było pokonanie około 10 km z Potęgowa, przez Skórowo Nowe i Stare i dalej, przez wieś Węgierskie do miejscowości docelowej – Runowa. Rowerzyści natomiast, startując z Potęgowa jechali w stronę Poganic i Łupawy do Runowa, by – przez Darżewo, Pogorzelice i Leśnice, kończąc blisko pięciogodzinną, ponad 40-kilometrową eskapadę - dotrzeć do Lęborka. 

Uczestnicy rajdu spotkali się na gościnnym terenie "Pałacu pod Bocianim Gniazdem" w Runowie, gdzie organizatorzy przygotowali posiłek regeneracyjny w postaci pieczonej kiełbaski. 

LOT "Ziemia Lęborska - Łeba" zaprasza do wzięcia udziału w kolejnych zbliżających się tego typu imprezach: "Jesiennym Rajdzie Pieszym "Liść Dębu" w dniach 23-24 października br. oraz Rajdzie Rowerowym "Pocztylion"  - 13 listopada br.

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%