Zamknij

Wczorajszy mecz Pogoni zakończony zwycięstwem

12:22, 21.11.2021 . Aktualizacja: 12:31, 21.11.2021
Skomentuj Fot. Pogoń Lębork Fot. Pogoń Lębork

Zwycięstwem rundę jesienną IV ligi zakończyła drużyna Pogoni Lębork. Po golach Pawła Pióra i Damiana Wojdy lęborczanie na własnym boisku wygrali z Czarnymi Pruszcz Gdański 2:0. Relacja + zdjęcia Janusz Pomorski redaktor serwisu www.pogon.lebork.pl.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. Jakub Pawlak wyprzedził obrońcę Pogoni i blisko bramki uderzył nad poprzeczką. Serca kibiców zabiły mocniej w 21 minucie. W zamieszaniu pod bramką gości strzał w kierunku bramki oddał kapitan Musuła. Gawęcki z trudem, ale jednak zatrzymał lecącą do siatki piłkę.

W 37 minucie z powodu mięśniowej kontuzji boisko musiał opuścić Przemek Iwański. W jego miejsce wszedł Atanackovoić. Trener Walkusz nie miał w tym spotkaniu dużego wyboru na ławce rezerwowych. Z powodów ważnych obowiązków zawodowych zabrakło na meczu Adriana Kochanka i Wiktora Miotka. Błażej Siłkowski pauzował za żółte kartki.

Druga połowa toczyła się przy padającym deszczu. Zdecydowanie lepiej w mecz weszli Pogoniści. W 51 minucie pięknym, a przede wszystkim celnym strzałem popisał się Paweł Piór. Piłka niesiona przez wiatr przyjęła nietypową trajektorię lotu i wpadła do siatki. Radość z prowadzenia była wielka! W kolejnych minutach skutecznie zagrała defensywa Pogoni, a drugi cios Czarnym zadał już w doliczonym czasie gry po kontrze Damian Wojda. Pogoń – Czarni Pruszcz Gdański 2:0!

Po meczu wypowiedzieli się trenerzy obu drużyn:

Waldemar Walkusz, trener Pogoni: - Ciężki mecz, zwłaszcza gdy tabela wskazywała, że zespół Czarnych, wprawdzie beniaminek, ale nagrał tyle samo punktów co my. Był to bardzo ważny mecz, który kończył rundę jesienną w kontekście gry o tą pierwszą dziesiątkę i spokój na przyszłość. Czarni też zdawali sobie z tego sprawę szukając u nas punktów. Mecz od początku wyrównany, dwie groźne sytuacje pod naszą bramką po naszych stratach. My też do przerwy mieliśmy dwie a nawet trzy sytuacje, z których można było coś więcej ugrać. Druga połowa, gdyby liczyć same sytuacje na zdobycie bramek, to zdecydowanie wyprzedziliśmy tutaj gości. Strzeliliśmy dwie bramki i myślę że to była zdecydowana nasza zasłużona wygrana, która mogła być jeszcze bardziej okazała. Zawodnikom gratuluję całej rundy jesiennej. Przy tych problemach kadrowych, które były, to naprawdę, nagrać 22 punkty, to składam wielkie pochwały dla zawodników i podziękowania. Wiosną czeka nas 5 spotkań w rundzie zasadniczej w tym 3 trudne wyjazdy i dwa mecze u siebie.

Dominik Mojek, trener Czarnych: - To były zupełnie dwie różne połowy. Pierwsza połowa była na naszą korzyść, być może przyczyną była gra z wiatrem. Druga połowa ze wskazaniem na gospodarzy. Myślę, że w drugiej połowie zabrakło nam doświadczenia. Przyjechaliśmy dzisiaj do Lęborka bez pięciu zawodników, którzy wystąpiliby w tym meczu, zawodników ogranych na poziomie 4 czy 3 ligi. Niestety sprawy zdrowotne, sprawy uczelniane były przyczyną, że musieliśmy przyjechać z tyloma młodzieżowcami. Było to widać w drugiej połowie. Zespół Pogoni w defensywie zagrał bardzo poprawnie w drugiej połowie. Nic nie dali nam zrobić, a dwie kontry spowodowały, że straciliśmy 2 bramki. Musimy się z tym pogodzić.