Zamknij
REKLAMA

Odbyło się VII Grand Prix Lęborka w Karate WKF

17:57, 22.11.2021 | .
Skomentuj Fot. powiat-lebork.com
REKLAMA

W sobotę, 20 listopada, odbyła się VII edycja Międzynarodowego Grand Prix Karate WKF. Zawody zorganizował Klub Karate Shotokan Lębork Cewice Nowa Wieś Lęborska Łeba.

W zawodach wzięło udział 21 klubów z całej Polski, około 400 zawodników, 601 osobo-startów. Poziom turnieju okazał się bardzo wysoki nie tylko pod względem ilości startujących ale również poziomem sportowym i organizacyjnym.

Lęborski Klub reprezentowało 51 zawodników. Dla wielu z nich były to pierwsze zmagania na macie, a dla innych kolejna możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Na każdej macie i w każdej konkurencji zauważyć można było zaangażowanie, motywację i chęć do osiągnięcia sukcesu.

Oficjalne rozpoczęcie zawodów nastąpiło tuż po godzinie 12.00. Radości z faktu, że pomimo ciągle obowiązujących obostrzeń przeciwpandemicznych, zawody udało się zorganizować zgodnie z planem, nie kryje sensei Piotr Pobłocki.

Siódma edycja Grand Prix potwierdza, że impreza wrosła mocno zarówno w sportowe tradycje powiatu lęborskiego, jak i znalazła swe stałe miejsce w kalendarzu turniejów karate w Polsce – mów P. Pobłocki – Cieszę się, że jest tak duże zainteresowanie udziałem w lęborskich zawodach oraz z faktu, że Lębork stał się swego rodzaju platformą wymiany sportowych doświadczeń i miejscem, w którym w turnieju weryfikowane są bieżące umiejętności zawodników.

Fakt, że impreza się nieustannie rozwija to efekt przychylności dla rozwoju sportów walki, kształcących oprócz umiejętności praktycznych, charakter i samodyscyplinę, a także to, że posiada grono wiernych sponsorów, dzięki którym łatwiej udźwignąć finansowy ciężar organizacji imprezy tej rangi. Na zwycięzców czekały puchary, statuetki, medale oraz bony na sprzęt sportowy i nagrody pieniężne.

Wyniki i zdjęcia z imprezy udostępnił Klub Karate Shotokan na swoim facebooku

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%