Zamknij
REKLAMA

Karolina znowu na podium

15:04, 08.12.2021 | .
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Karolina Karpik z „Szansy Start Lębork” odniosła kolejny sukces w paraolimpijskiej dyscyplinie sportowej dla osób niepełnosprawnych „Boccia”.

Podczas XXVIII Ogólnopolskich Zawodów Sportowych w Bocci, które odbyły się w dniach 4 grudnia br. w Grudziądzu lęborczanka zdobyła I miejsce w grupie kobiet. Gratulujemy Karolinie kolejnego sukcesu i życzymy dalszych tak udanych startów.

Rok temu, w październiku, Karolina zdobyła I miejsce - był to  III Eliminacyjny Turniej do Mistrzostw Polski w Bocci, który odbył się w Głogowie.

Boccia to sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca od włoskiej gry w bule. Boccia jest dyscypliną dla każdego, ale największą popularność zdobyła wśród osób z niepełnosprawnością (jak porażenie mózgowe lub inne ciężkie uszkodzenia układu nerwowego wymagające poruszania się na wózku inwalidzkim). Boccia angażuje zarówno ciało, jak i umysł działając terapeutycznie. Jest doskonałym sposobem na integrację osób niepełnosprawnych fizycznie z osobami pełnosprawnymi: w klubach sportowych, organizacjach pozarządowych, szkołach, centrach rehabilitacji, a nawet w domach. Boccia jest dyscypliną o wielu aspektach: jest to sport z elementami rywalizacji, narzędzie terapeutyczne, gra integracyjna idealna do podejmowania inicjatyw obywatelskich. Jest pierwszą dyscypliną sportową, w której na równych zasadach mogą rywalizować o medale osoby z ciężką niepełnosprawnością.(Źródło: polskaboccia.pl)

Źródło: lebork.pl

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Robert ZielewskiRobert Zielewski

0 0

Gratulacje 💪💪😃😃 19:05, 08.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%