Zamknij
REKLAMA

Pływackie sukcesy lęborczanek na Polish Open w Łodzi

08:30, 06.05.2022 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Z okazji 100-lecia istnienia Polskiego Związku Pływackiego odbyły się w Łodzi międzynarodowe zawody pływackie Polish Open, w których wystartowały zawodniczki Meyn Solex Lębork i potwierdziły swoje wysokie umiejętności.

Zawody pływackie Polish Open w Łodzi miały rangę międzynarodową. O zwycięstwa w 4-dniowej imprezie walczyło 695 pływaków ze 128 klubów.

W trzecim dniu zawodów wysokie umiejętności potwierdziły zawodniczki Meyn Solex Lębork. Weronika Klejna w wyścigu finałowym na dystansie 200m stylem klasycznym zajęła 2 miejsce w kategorii seniorek z wynikiem 2:34,74. Juniorka Hania Walkusz sprawiła miłą niespodziankę na dystansie 50m stylem grzbietowym poprawiając życiówkę o ponad sekundę z wynikiem 0:30,87, co sklasyfikowało ją na 5 miejscu w kategorii juniorek 16-letnich. Jest to nowy rekord Lęborka w kategorii dziewcząt 16-letnich.

Na zdjęciu głównym Weronika Klejna ze srebrnym medalem, Hania Walkusz i trener Dariusz Gromulski na 50-metrowej pływalni Politechniki Łódzkiej.

Na poniższym zdjęciu widzimy zwyciężczynie na dystansie 200m stylem klasycznym na podium. Pierwsze miejsce Zofia Tymińska Polonia Warszawa, drugie miejsce Weronika Klejna Meyn Solex Lębork, trzecie - Angelika Wikieł AZS AWF Warszawa.

Źródło: lebork.pl

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%