Zamknij
REKLAMA

Mistrzyni Europy z wizytą w Lęborku

11:00, 14.05.2022 | KL
Skomentuj
REKLAMA

Do lęborskiego Ratusza z wizytą i ciekawą propozycją wydarzenia siatkarskiego zawitała Mistrzyni Europy Małgorzata Glinka-Mogentale.

Małgorzata Glinka-Mogentale jest jedną z najlepszych polskich siatkarek w historii. Dwukrotna mistrzyni Europy rozegrała 286 meczów w biało-czerwonych barwach, a w swojej niezwykle bogatej karierze klubowej triumfowała m.in. dwukrotnie w Lidze Mistrzyń. Obecnie prowadzi Fundację, realizującą sportowe projekty przeznaczone dla dzieci i młodzieży – Glinka Academy. Miasto Lębork ściśle współpracuje z Fundacją przy projektach dla dzieci i młodzieży od 2018 roku. Klubem zrzeszonym w Glinka Academy jest Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki w Lęborku.

Pani Małgorzata przyjechała do Lęborka z pomysłem na ciekawe siatkarskie wydarzenie. 11 czerwca 2022 roku w Lęborku odbędzie się Ogólnopolski Turniej Minipiłki Siatkowej o Puchar Małgorzaty Glinki a pod koniec września br. z udziałem 400 zawodników w Lęborku i Łebie wielki turniej klubów zrzeszonych w Fundacji Małgorzaty Glinki.

Warto dodać, że w ramach wieloletniej współpracy pomiędzy samorządem Lęborka a Glinka Academy i Stowarzyszeniem Przyjaciół Siatkówki w mieście prowadzone są zajęcia kompensacyjno-korekcyjne dla dzieci, Turnieje Siatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki czy Pikniki Zdrowia. Dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w siatkarskich obozach i sportowych wydarzeniach w Polsce a trenerzy w konferencjach szkoleniowych.

W spotkaniu burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka z prezesem Fundacji Małgorzatą Glinka-Mogentale uczestniczyli także sekretarz miasta Marian Kurzydło,  dyrektor Glinka Academy Arkadiusz Niefiedowicz, radny Marcin Grudziński, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Siatkówki Agnieszka Dawidowska i trener SPS-u Marcin Dawidowski.

Na pamiątkę nie pierwszego już pobytu w Lęborku siatkarska mistrzyni otrzymała maskotkę – lęborskiego lwa.

Źródło: lebork.pl

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%