Zamknij
REKLAMA

Policjanci kontrolują pustostany

13:31, 09.02.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Dzielnicowi podczas swojego obchodu sprawdzają miejsca, w których mogą nocować osoby bezdomne.

Dzielnicowi podczas swojego obchodu sprawdzają miejsca, w których mogą nocować osoby bezdomne. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki, piwnice, dworce i strychy starych kamienic. Mundurowi odnajdujący takie osoby informują ich o możliwości skorzystania z pomocy specjalistycznych ośrodków, które wszystkim potrzebującym oferują nocleg i ciepły posiłek. Z doświadczenia policjantów wynika, że w wielu przypadkach również dzięki informacjom przekazywanym przez społeczeństwo, policjanci udzielali pomocy osobom zagrożonym wychłodzeniem, często ratując im życie.

Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażone osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.

Zimową porą na wychłodzenie organizmu są również narażone osoby starsze. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie, nie wstydźmy się sprawdzić i spytać czy potrzebuje naszej pomocy. Należy pamiętać, że są ośrodki i placówki, w których taka osoba otrzyma opiekę i będzie bezpieczna.

REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone