Zamknij
REKLAMA

Włamał się na łódź, okradł właściciela i wzniecił pożar

13:00, 08.08.2018 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z Lęborka zatrzymali mężczyznę, który dokonał włamania i podpalenia łodzi rybackiej w zeszłym roku w Łebie.

W niedzielę, 5 sierpnia policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego lęborskiej komendy zatrzymali dwóch awanturujących się mężczyzn, mieszkańców powiatu lęborskiego, którzy znieważyli policjantów, kierowali wobec nich groźby oraz naruszyli nietykalność funkcjonariuszy. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi, a za popełnione przestępstwo trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty znieważenia oraz naruszenia nietykalności funkcjonariuszy. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

W związku z ich zatrzymaniem, policjanci operacyjni pracujący nad sprawą podpalenia łodzi rybackiej oraz włamania do sterówki statku, która miała miejsce w lutym zeszłego roku, rozpoznali w jednym z zatrzymanych mężczyzn sprawcę tego zdarzenia. Jak się okazało, mężczyzna 8 lutego 2017 r. w godzinach nocnych, będąc pod wpływem alkoholu, poprzez wybicie szyby włamał się do sterówki statku a z jej wnętrza dokonał kradzieży sprzętu o wartości ponad 10 tys. zł. Wszystkie przedmioty wyrzucił do kanału. Następnie odpalił skradzioną ze statku racę ratunkową, co spowodowało zapalenie się kutra i doszczętne jego spalenie. Właściciel statku wycenił straty na ponad 150 tys. zł. 

Na podstawie zebranych dowodów, śledczy przedstawili mu zarzut uszkodzenia statku poprzez podpalenie. Zatrzymany mieszkaniec Lęborka przyznał się do popełnienia tego przestępstwa. Policjanci za pośrednictwem prokuratora wnioskują do sądu o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Za popełnienie tego typu przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(A.D)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone