Zamknij
REKLAMA

Znęcali się nad rodziną! Tyrani w areszcie

07:30, 07.02.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 43-latkowi oraz 47-latkowi z Lęborka.

W piątek, 1 lutegoSąd Rejonowy na wniosek policji w Lęborku oraz Prokuratora Rejonowego w Lęborku zastosował wobec 43-letniego mieszkańca Lęborka tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna podejrzany jest o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec swojej konkubiny. Został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, a następnie przewieziony do aresztu. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. 

Do kolejnego zatrzymania doszło 5 lutego, kiedy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lęborku otrzymali telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że syn stosuje przemoc wobec swojej matki, z którą zamieszkuje. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres i zatrzymali agresora, którego osadzili w policyjnej celi. Mężczyzna został odizolowany od pokrzywdzonej. Późniejsze ustalenia funkcjonariuszy Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego potwierdziły, że mężczyzna od kilku lat stosuje przemoc psychiczną i fizyczną nad swoją matką, która złożyła w tej sprawie stosowne zawiadomienie. Zatrzymany 47-latek wczoraj usłyszał już zarzuty, a sąd na wniosek prokuratora aresztował go na najbliższe miesiące. 

Przestępstwo, o które są podejrzani mężczyźni, zagrożone są karą pozbawienia wolności do 5 lat. Policjanci w takich przypadkach bezwzględnie będą wnioskować do prokuratura o wystąpienie do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec sprawców przemocy, którzy dopuszczają się jej wobec osób najbliższych, tymczasowego aresztowania. 

Policjanci apelują o to, aby każdy reagował na przemoc. 

Czasem wystarczy tylko jeden telefon, by przerwać ludzki dramat i pomóc krzywdzonej osobie. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, pod numerem telefonu 112 może powiadomić Policję o fakcie znęcania się. Policjanci sprawdzą każdy taki sygnał. 

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych. 

Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań-przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno. Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję pod numerem tel. 112 lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

(A.D)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone