Zamknij
REKLAMA

Terroryści wdarli się do lęborskiej jednostki wojskowej

10:00, 17.12.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Przedwczoraj około godziny 9:00 funkcjonariusz lęborskiej policji, otrzymał zgłoszenie o wdarciu uzbrojonych mężczyzn na teren jednostki wojskowej. Trzech intruzów uwięziło żołnierzy, żądając wydania broni z magazynów w zamian za uwolnienie zakładnika, pieniędzy oraz pojazdu do ucieczki. Przestępcy ukryci w budynku zranili jednego z uwięzionych żołnierzy.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano patrole policji oraz policyjnych negocjatorów KWP w Gdańsku. Ze względu na duże ryzyko wywołane powstałą sytuacją, podjęto decyzję o wezwaniu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku. Jednostka upewniła się, że w budynku nie znajduje się nikt poza podejrzanymi oraz zakładnikami i otoczyła teren, a negocjatorzy przystąpili do rozmów z terrorystami. Sprawne negocjacje doprowadziły do uwolnienia rannego żołnierza, którego z miejsca zdarzenia odebrały wojskowe służby medyczne. W wyniku negocjacji terroryści otrzymali pojazd do ucieczki, gdy próbowali się do niego dostać wraz z zakładnikami, do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści, obezwładnili napastników i uwolnili zakładnika. W trakcie ucieczki przestępcy wzniecili w budynku pożar, do którego ugaszenia wezwano strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku.

Na całe szczęście cała sytuacja była zaaranżowana przez lęborską jednostkę wojskową, aby sprawdzić stan gotowości wojska, policji, straży pożarnej i wojskowych służb medycznych w razie zaistnienia zagrożenia terrorystycznego. Tego rodzaju ćwiczenia usprawniają również współpracę tych jednostek w podobnych okolicznościach.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone