Zamknij
REKLAMA

Rozmowy profilaktyczne policjantów z uczniami

11:49, 20.09.2021 | K.L
Skomentuj Fot. KPP Lębork
REKLAMA

Policjanci z lęborskiej komendy spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, aby edukować ich w zakresie bezpieczeństwa - „Bezpieczna droga do szkoły”. W ubiegłym tygodniu mundurowi odwiedzili Szkołę Podstawową w Maszewie Lęborskim, gdzie przedstawili uczniom najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

W piątek (17 września) policjantki z lęborskiej komendy, zajmujące się profilaktyką społeczną w odpowiedzi na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej w Maszewie Lęborskim, spotkały się z uczniami klas I-III oraz V-VIII. Funkcjonariuszki omówiły z dziećmi i młodzieżą zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak w bezpieczny sposób korzystać z jednośladów, elektrycznych hulajnóg oraz urządzeń transportu osobistego i co zrobić by być widocznym na drodze. Policjantki podkreśliły, że elementy odblaskowe znacznie poprawiają bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego i zachęcały dzieci i młodzież do korzystania z tej formy ochrony.

Piątkowe spotkanie policjantek z uczniami SP w Maszewie Lęborskim wpisało się w ramy prowadzonej w całej Polsce akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Lęborscy mundurowi w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego będą edukować w tym zakresie dzieci i młodzież przez cały rok szkolny.

Źródło: KPP Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%