Zamknij
REKLAMA

Zlecenia budowlane – rozliczenie sprzętu

09.46, 29.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09.47, 29.12.2022

Aby obliczyć koszt wypożyczonego sprzętu, najpierw określ stawkę godzinową, mnożąc opłatę za wynajem przez liczbę godzin potrzebnych do wykonania pracy zlecenia zmiany. Następnie dodaj koszty operacyjne, takie jak paliwo i smar. Aby obliczyć koszt podstawowy materiałów, należy użyć ofert cenowych od dostawców lub kosztów rzeczywistych. Do tego kosztu podstawowego należy dodać koszty transportu, przechowywania, obsługi i kontroli materiałów.

Większe zainteresowanie

Zlecenia budowlane Wrocław cieszą się każdego roku coraz większym zainteresowaniem. Jeśli jesteś właścicielem sprzętu, określ metodę wyceny w umowie, chyba że już ustaliłeś własne stopy zwrotu kosztów sprzętu dla alokacji sprzętu do projektu. Stopa odzysku dla takiej alokacji odzwierciedla cenę zakupu, podatek od sprzedaży, amortyzację, koszt posiadania (taki jak ubezpieczenie i licencjonowanie, konserwacja, remonty i naprawy w oczekiwanym okresie eksploatacji maszyny) oraz koszt finansowy/koszt alternatywny. Aby obliczyć maksymalną stawkę godzinową dla pracy zlecenia zmiany, weź stawkę miesięczną i podziel ją przez 176 dostępnych godzin pracy w miesiącu. Zazwyczaj musisz ograniczyć stawkę do 50 procent wartości rynkowej maszyny w momencie, gdy po raz pierwszy użyto jej do zlecenia zmiany. Zlecenia budowlane małopolskie zawsze są wykonywane z dużą starannością. Jeśli Twoja sytuacja nie jest wystarczająco skomplikowana, aby zasługiwać na szczegółowe obliczenia, dobrą zasadą jest wycena posiadanego sprzętu na poziomie od 50 do 60 procent stawki wynajmu detalicznego. Także zlecenia budowlane Białystok są w chwili obecnej bardzo popularne. Niezależnie od tego, czy wynajmujesz sprzęt, czy jesteś jego właścicielem, musisz dodać koszty operacyjne, w tym paliwo i olej, części, płyny, przestrzeń warsztatową i magazynowanie. Ponadto, obliczając koszty sprzętu w kontekście zleceń zmiany, należy zastosować różne stawki w zależności od stanu rozważanej maszyny. Innymi słowy, stawka za konkretną maszynę musi odzwierciedlać jej poziom zużycia.

Sposób rozliczenia sprzętu

Podczas obliczania stawki za bezczynny sprzęt, stawka ta obejmuje amortyzację, koszt kapitału, koszty ogólne, koszty pośrednie, robociznę i części do zaplanowanego remontu oraz paliwo. Odnosi się to do wydatków administracyjnych, które ponosisz prowadząc całą firmę, ale które nie są przypisane do żadnego indywidualnego projektu. Kategoria ta obejmuje czynsz biurowy, sprzęt biurowy, narzędzia biurowe, wynagrodzenia i świadczenia dla kadry zarządzającej i administracyjnej, reklamę, podatki, szkolenia, licencje biznesowe, ubezpieczenie pojazdów pracowniczych, koszty prawne i księgowe, składki stowarzyszeniowe oraz prace serwisowe lub gwarancyjne dotyczące bieżącego sprzętu i innych struktur. 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%