Zamknij

Depilacja laserowa bikini – jak wygląda zabieg?

08:34, 06.03.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:34, 06.03.2024

Na usuwanie owłosienia okolic intymnych laserem decyduje się coraz więcej kobiet. Strefa bikini to obszar wymagający specjalnego traktowania, więc tradycyjne metody depilacji nie sprawdzają się tu najlepiej. „Dla naszych klientek najważniejsza jest wygoda i wielomiesięczne efekty depilacji laserowej” – argumentuje specjalista medycyny estetycznej z Kliniki Neonia w Krakowie. Poprosiliśmy eksperta o przybliżenie tematu laserowej epilacji okolic intymnych.

- Dlaczego warto poddać się depilacji laserowej okolic intymnych?

Depilacja laserowa okolic intymnych to zabieg, który przede wszystkim poprawia komfort klientek. Skóra okolic intymnych jest szczególnie cienka, wrażliwa i podatna na podrażnienia. Klasyczne metody depilacji takie jak maszynka czy depilator mają niekorzystny wpływ na kondycję skóry, ponieważ polegają na ścinaniu włosków przy samej powierzchni, a przy tym łatwo o uszkodzenia naskórka i zacięcia. Częste są także reakcje alergiczne na stosowane kosmetyki do depilacji. Podobnie wygląda to w przypadku depilacji woskiem. Tutaj włoski są wyrywane ze skóry, co sprzyja uszkodzeniom mechanicznym. Kolejnym dużym problemem związanym ze stosowaniem tych metod jest wrastanie włosków. Jeśli chodzi o depilację laserową, to oddziałujemy bezpośrednio na mieszki włosowe i trwale usuwamy włos razem z cebulką. Jest to zabieg skuteczny i bezpieczny nawet dla delikatnej skóry strefy bikini, a jego efekty utrzymują się przez wiele miesięcy.

- Jak przebiega zabieg laserowego usuwania owłosienia w strefie bikini?

W naszej klinice każdy zabieg depilacji laserowej jest poprzedzony konsultacją, podczas której przede wszystkim omawiamy z klientką jej oczekiwania. Niektóre panie chcą pozbyć się tylko części owłosienia i preferują depilację francuską. U innych wykonujemy z kolei tak zwane „głębokie bikini”, czyli depilację brazylijską lub hollywoodzką. Sam zabieg polega na przykładaniu i powolnym przesuwaniu głowicy lasera po skórze okolic intymnych. Energia lasera jest wychwytywana przez melaninę – barwnik zlokalizowany w mieszkach włosowych, powodując jej rozpad i zahamowanie wzrostu włosa do momentu aż mieszki włosowe się nie zregenerują, czyli przez kilka - kilkanaście miesięcy. Najwyższej klasy urządzenia są wyposażone w specjalną funkcję pozwalającą na stopniowe kumulowanie energii bez odrywania głowicy od skóry, co znacznie poprawia skuteczność i skraca czas zabiegu. Często spotykamy się z pytaniem, czy depilacja laserowa boli. Całkowicie bezbolesna depilacja laserowa nie jest możliwa, ale w nowoczesnych laserach doznania bólowe są na tyle niewielkie, że nie ma potrzeby stosowania kremu znieczulającego. W trakcie zabiegu szczególną wagę przykładamy do zachowania intymności i komfortu.

- Kiedy są widoczne efekty epilacji laserowej i jak długo się utrzymują?

Żeby całkowicie pozbyć się owłosienia w okolicach intymnych, trzeba wykonać serię zabiegów laserowych. Najczęściej jest to od 6 do 8 wizyt co 8-12 tygodni. Konieczność powtarzania zabiegów wynika z tego, że włoski znajdują się w różnych fazach, a laser działa tylko na te, które są w fazie wzrostu. Pierwsze rezultaty zobaczymy oczywiście już po jednej wizycie i w miarę kontynuacji zabiegów będą one coraz lepsze. Efekt perfekcyjnie gładkiej skóry utrzymuje się przez wiele miesięcy. Raz w roku zalecamy wykonanie zabiegu przypominającego. Zawsze uczulamy klientki, że tuż po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i jest to normalny objaw. Ważne, żeby przez pierwsze dni zadbać o delikatną pielęgnację okolic intymnych, unikać gorących kąpieli i pływania w basenie.

- Jak przygotować się do pierwszej depilacji laserowej?

Jeśli wybieramy się na zabieg laserowego usuwania owłosienia, przede wszystkim musimy zadbać o to, aby skóra nie była podrażniona ani zainfekowana. Należy stosować więc raczej łagodne preparaty do mycia. Przed samą wizytą należy delikatnie zgolić włoski maszynką. Pamiętajmy też, że nie zawsze można poddać się depilacji laserowej. Jest ona przeciwwskazana w przypadku ciąży, laktacji, aktywnych zakażeń skóry, chorób nowotworowych, chorób tkanki łącznej, padaczki, atopowego zapalenia skóry i łuszczycy. Nie można jej wykonać również u osób przyjmujących leki fotouczulające. Wszystkie te kwestie są omawiane z klientką przed zabiegiem, więc nie ma najmniejszych obaw o bezpieczeństwo.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%