Zamknij
REKLAMA

Komentarze, a ich wpływ na pozycję strony

10:16, 24.05.2019 | ?.W
Skomentuj

Internet to miejsce, które zostało stworzone między innymi z myślą o możliwości kontaktowania się z osobami z całego świata. Wymiana informacji, dyskusje na różne tematy, pomoc w rozwiązywaniu problemów, to bardzo duże udogodnienie, zwłaszcza w sytuacji, gdy nie mamy możliwości na realny kontakt np. z pracownikiem jakiegoś przedsiębiorstwa. Umożliwienie komentowania treści na oficjalnych stronach www marek, z pewnością pomoże nie tylko osiągnąć wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, ale także zacieśni więź między firmą a klientem.

Jednak tej sekcji nie można pozostawić bez nadzoru, gdyż zamiast pozytywnych efektów, okaże się, że wyrządziliśmy sobie więcej szkody niż pożytku. Swego czasu przekonali się o tym klienci, którzy stosowali pozycjonowanie stron nie zauważając na ilość zbyt wielu komentarzy. Roboty Google filtrują całą treść publikowaną na witrynie, więc nie będą to tylko artykuły napisanie poprawną polszczyzną, mające swoje potwierdzenie w literaturze itd., ale także wypowiedzi publikowane przez osoby odwiedzające stronę.

Tak, jak możemy zadbać o rzetelność i oryginalność naszych tekstów, tak opinie anonimowych ludzi muszą być cały czas pod nadzorem. Nie mamy wpływu na to, czy ktoś opublikuje wulgarne albo niezwiązane z tematem komentarze. Dlatego ważne jest, aby cały czas nad stroną czuwał moderator, który usunie tego typu treści. Drugim bardzo popularnym zjawiskiem jest spamowanie każdego możliwego miejsca w sieci.

Oszuści bądź osoby przekonane, że takie działania pomogą w wypromowaniu ich strony, dodają na inne witryny kilka linków dziennie. Nie należy tego ignorować, ponieważ, jak już było wspomniane, algorytm Google od razu wyłapuje takie rzeczy, więc jeśli w miarę szybko nie pozbędziemy się dziwnie wyglądających odnośników, to może okazać się, że nasza witryna będzie mieć nałożony filtr informujący każdego, kto będzie chciał na nią wejść, że istnieje prawdopodobieństwo pobrania niebezpiecznych dla naszego komputera danych. Filtr to zdecydowanie łagodniejsza forma ukarania administratora strony, gorszym skutkiem braku moderacji, jest usunięcie witryny z wyników wyszukiwania. Te blokady można zdjąć, ale czas, jaki zostanie na to poświęcony, może okazać się zbyt długi, czego skutkiem będzie znikome zainteresowanie marką przez potencjalnych klientów.

W celu zwiększenia zasięgów strony, warto, jest regularnie odpowiadać na zadawane przez czytelników strony pytania. Lekceważenie odbiorcy na pewno nie przyniesie pozytywnych skutków, a wręcz przeciwnie, zignorowany klient będzie szukać innej firmy, która oferuje podobne usługi. Dobrym rozwiązaniem będzie automatyczna blokada adresów IP, z których wcześniej pojawiały się podejrzane ruchy, a także dodanie weryfikacji każdego komentarza przed jego publikacją. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko wystąpienia niechcianych i niszczących renomę marki komentarzy.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz