Zamknij
REKLAMA

Gdzie pracują studenci?

12:47, 27.05.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Często słyszy się, że studia to zarówno najlepszy, jak i najważniejszy okres w życiu. To właśnie wtedy decydujemy, co będziemy robić, angażujemy się w różne dodatkowe zajęcia i podejmujemy pierwsze prace. Studenci mają do wyboru sporo propozycji, które pozwalają im dorobić.

Niemal wszyscy studenci, oprócz nauki i imprez, myślą o swojej przyszłości i rozpoczynają karierę. Niekiedy jest to tylko zajęcie tylko zarobkowe, ale zdarza się również, że niektórzy dostają satysfakcjonującą propozycję w kręgu swoich zainteresowań. Wśród najpopularniejszych jest kilka zawodów.

Recepcjonista

Na to stanowisku niejednokrotnie zatrudniani są studenci. Miejscem zatrudnienia może stać się rodzinne miasto lub miejscowość, w której mieści się uczelnia. Od kandydatów na to stanowisko wymaga się odpowiedzialności i komunikatywności. Do obowiązków należy m.in. dbanie o komfort gości, wynajmowanie samochodów i udzielanie informacji. Kandydaci muszą liczyć się ze stresującymi sytuacjami, z którymi muszą sobie radzić. Inną możliwością jest też zatrudnienie w zagranicznym hotelu podczas okresu wakacji.

Kelner i barman

Restauracje i bary z chęcią zatrudnią studentów. Trzeba pamiętać, żeby sprawnie wykonywać swoje obowiązki i wykazywać się wysoką kulturą osobistą. Żacy sprawdzają się jako kelnerzy i barmani, ze względu na to, że mogą pracować wieczorem i w nocy oraz w systemie zmianowym. Dodatkowo, oprócz pensji, dostają napiwki. Wiele propozycji takiego zatrudnienia można znaleźć na portalu pracuj.pl

Pracownik biurowy

Wszyscy mający odrobinę szczęścia mogą zatrudnić się jako pracownicy biurowi. Wiele firm chętnie przyjmie studentów, chociażby na staż. W ten sposób można zobaczyć, jak funkcjonuje przedsiębiorstwo i wpisać to w swoje CV. Nawet jeśli nie zostaniemy przyjęci na etat, to inny pracodawca to doceni.

Kasjer

Żacy często z braku lepszych ofert pracy zatrudniają się w supermarketach na kasie. Trzeba pamiętać, że przydadzą się pokłady cierpliwości i brak przeciwwskazań do monotonnej pracy. Zapotrzebowanie na kasjerów jest ogromne, a wymagania małe, więc na kasie można pracować niemal każdy, komu zależy na tym, aby tylko zarabiać. Zaletą jest możliwość pracy zmianowej, co łatwo pogodzić ze studiami.

Roznosiciel ulotek

Może wydawać się nudnym zajęciem, ale ulotkarze są poszukiwani niemal bez przerwy. Wśród wymagań znajduje się zwykle tylko status studenta, a sama praca jest łatwa. Warto jednak pamiętać, że z czasem każdemu się znudzi i nie jest to zajęcie, które można wykonywać każdej pory roku ze względu na śnieg, deszcze czy upały.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz