Zamknij

Sposoby na śledzenie zmian w branży pożyczkowej

10:35, 13.07.2017 .
Skomentuj

Strony internetowe pożyczkodawców


Wszystkie największe firmy pożyczkowe mają swoje strony internetowe, na których zwykle są szczegóły oferty i aktualne promocje. Warto zaglądać, ponieważ właśnie tam znaleźć możesz większość ważnych informacji. Czytaj uważnie wszystkie komunikaty, ponieważ materiały reklamowe to jedno, a szczegóły pożyczki są czymś innym.


Pewnie wiesz, że wszystko, co drobnym druczkiem w umowach, prawdopodobnie jest najbardziej istotne. Dotyczy to również stron internetowych. Zwykle na dole strony znajdziesz informacje o RRSO, dodatkowych kosztach i szczegółowych zasadach wzięcia pożyczki. Jeżeli pożyczkodawca wprowadził do swojej oferty jakąś promocję, również warto zajrzeć do komunikatów mniejszym drukiem, ponieważ prawdopodobnie tam będą zasady akcji.


Biura prasowe firm


Zastanawiasz się nad wzięciem pożyczki, ale nie jesteś pewny, czy firma, jakiej chcesz zaufać, będzie wiarygodna? Po prostu zajrzyj do wirtualnego biura prasowego. Nie wszyscy pożyczkodawcy mają takie informacje na swoich stronach, ale jeśli tak, sprawdź najnowsze komunikaty. Biuro prasowe może być różnie zakamuflowane na stronie. Czasami to po prostu sekcja Dla mediów, Publikacje, Informacje prasowe albo po prostu Media.


Jak wykorzystać te komunikaty do śledzenia branży?


To proste. Takie wirtualne biuro prasowe zajmuje się tworzeniem i dystrybucją ważnych informacji o działalności firmy. Od zmian personalnych, przez uczestnictwo w wydarzeniach branżowych, na akcjach promocyjnych skończywszy. Warto zagłębić się nieco w te rejony, aby poznać firmę pożyczkową i wiedzieć, co w trawie piszczy.


Strony instytucji związanych z branżą


Wszelkie zmiany w branży pożyczkowej interesują przede wszystkim samych udzielających chwilówek, ale nie tylko. Wszystkie instytucje związane z rynkiem pożyczek pozabankowych również umieszczają informacje o przełomach w środowisku na swoich stronach. Komunikaty te czytają w dużej mierze pożyczkodawcy, ale sami klienci też powinni mieć na uwadze, jak działa branża.


Po dawkę wiedzy zatem warto zajrzeć na stronę Biura Informacji Kredytowej, gdzie właśnie wśród informacji prasowych można znaleźć interesujące wiadomości. Ważna jest również sekcja poradnikowa, w której umieszczono dużo wskazówek, np. jak uniknąć kradzieży tożsamości lub za co można zostać wpisanym do bazy BIK. Po dużą porcję informacji można sięgnąć też na stronie Związku Firm Pożyczkowych, do którego należy mnóstwo firm spełniających restrykcyjne kryteria.


Znajdziesz tam m.in. komunikaty o wydarzeniach branżowych, konferencjach, ale i treści raportów czy zmiany, jakie nastąpiły w ostatnich miesiącach. Jeśli więc ciekawi cię, czy twój pożyczkodawca jest wobec klientów uczciwy, zajrzyj właśnie tam. Sprawdź, czy widnieje na liście członków ZFP, a następnie przewertuj stronę w poszukiwaniu zmian w prawie, jak i informacji o samej firmie. Wtedy będziesz miał pewność, że zostałeś dobrze poinformowany.


Pożyczkowa prasówka codzienna


Branża pożyczkowa nie jest hermetycznie zamkniętą grupą, do której wstęp mają tylko wybrani. W mediach bez związku z finansami pojawia się sporo wzmianek o firmach udzielających chwilówek. Czasami wystarczy przejść do działu finansowego jakiegoś dużego serwisu informacyjnego, aby wiedzieć, że coś się zmieniło. Przykładem może być tutaj ciekawostka, że w tym roku wprowadzono system Bezpieczny PESEL, umożliwiający bezpłatne zastrzeżenie w celu uniemożliwienia zaciągnięcia pożyczki przy pomocy skradzionych danych.


Informacja o pojawieniu się tego zabezpieczenia pojawiła się w serwisach finansowych, ale również na innych portalach informacyjnych. A skoro już o tym mowa, śledzenie serwisów bankowych i związanych z branżą fintech to kolejna wskazówka, jak samodzielnie monitorować zmiany u pożyczkodawców. Pamiętaj, że duże zmiany nigdy nie pozostają niezauważone w mediach, dlatego trzeba mieć oczy szeroko otwarte.


Porównywanie nowych usług i ofert


Oczywiście warto przede wszystkim samodzielnie szukać informacji o pożyczkodawcach. Porównywanie ze sobą różnych nowości może sprawić, że staniesz się małym ekspertem w branży pozabankowej i zyskasz sporo nowej wiedzy, która z pewnością jeszcze wielokrotnie przyda ci się. Warto pokazać to na konkretnym przykładzie.


Do tej pory pożyczki kojarzyły się większości z krótkoterminowymi zobowiązaniami na małe kwoty. Jeżeli potencjalny klient interesuje się tematem, doskonale wie, że istnieją już pożyczki ratalne online. Pomaga w tym gruntowny research i dokładne zapoznanie się z produktami firm pozabankowych. Pożyczka ratalna online oferowana jest m.in. przez Zaplo, a wszystkie informacje można znaleźć bez problemu na stronie https://www.zaplo.pl/

 

Wprawny poszukiwacz takich ofert z pewnością będzie wiedział, gdzie szukać najlepszych okazji.


 

Jak jeszcze być na bieżąco w branży pożyczkowej?

  • Śledź zmiany w prawie.

  • Zaglądaj na branżowe grupy i fora.

  • Dyskutuj z innymi zainteresowanymi branżą.

  • Bądź na bieżąco z codziennymi wiadomościami.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%