Zamknij
REKLAMA

Na zakupy? Koniecznie po świętach!

07:00, 28.12.2017 | G.B
REKLAMA
Skomentuj

Handlowcy chcą się szybko pozbyć towaru i zrobić miejsce na nowe kolekcje, a kupujący właśnie po Świętach Bożego Narodzenia wyruszają na zakupy potrzebnych przedmiotów. Poświąteczne wyprzedaże stają się coraz bardziej popularne.

Handlowcy chcą się szybko pozbyć towaru i zrobić miejsce na nowe kolekcje, a kupujący właśnie po Świętach Bożego Narodzenia wyruszają na zakupy potrzebnych przedmiotów. Poświąteczne wyprzedaże stają się coraz bardziej popularne.

O coraz większej popularności poświątecznych wyprzedaży wyraźnie świadczą tłumy w sklepach i centrach handlowych, dobrym wskaźnikiem jest także wysokość obniżek, bo jeszcze kilka lat temu handlowcy obniżali ceny swoich produktów o 30-50 procent, w tym roku bez większych problemów będzie można znaleźć produkty w cenach obniżonych o 70-80 procent.

Popularność poświątecznych wyprzedaży potwierdził również raport KPMG w Polsce pt. „Wyprzedaże i promocje – jak zmieniają się zwyczaje zakupowe Polaków”. Badanie wykazało, że co trzecia badana osoba zamierza wydać minimum 300 zł w trakcie poświątecznych i noworocznych wyprzedaży. Najchętniej kupowane w promocji są obuwie, odzież, kosmetyki oraz elektronika. Co ważne, prawie połowa konsumentów zwleka z decyzją zakupową właśnie do czasu startu promocji lub wyprzedaży, 38 proc. odpowiedziało, że zakupy promocyjne robi spontanicznie.

Promocyjne zakupy obuwia i odzieży zdominowane są przez konsumentów w wieku poniżej 45 lat. Na dalszych miejscach znalazły się artykuły dla dzieci, meble i wyposażenie wnętrz, sprzęt sportowy, biżuteria i zegarki oraz produkty i usługi związane z turystyką i wypoczynkiem.

REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gle24.pl | Prawa zastrzeżone