Zamknij
REKLAMA

Rowerem przez R-10 dookoła Bałtyku

04:00, 19.10.2020 | K.L
Skomentuj Fot: lebork.gdansk.lasy.gov.pl
REKLAMA

14 października na stronie Nadleśnictwa Lębork ukazał się artykuł autorstwa Andrzeja Kąckowskiego na temat planowanego odcinka trasy R-10 przebiegającego przez tereny naszego  powiatu:

Właśnie dziś ogłosiliśmy przetarg na budowę odcinka trasy rowerowej R-10 przebiegającej przez teren Nadleśnictwa Lębork.

Dwukilometrowy fragment drogi rowerowej poprowadzony zostanie między Ulinią a Nowęcinem przez tereny leśne Leśnictwa Ulinia na południe od brzegu Jeziora Sarbsko. Nadleśnictwo Lębork jest jednym z partnerów w projekcie „Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – partnerstwo Gminy Ustka” realizowanym na obszarze położonym w północno – zachodniej części Województwa Pomorskiego. Przedmiotowa inwestycja realizowana jest w ramach przedsięwzięcia strategicznego „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R-9", zdefiniowanego w RPS w zakresie atrakcyjności kulturalnej i turystycznej „Pomorska Podróż”. Liderem partnerstwa jest Gmina Ustka natomiast partnerami projektu oprócz naszego nadleśnictwa są: Gmina Główczyce, Gmina Smołdzino, Gmina Wicko, Miasto Łeba, Gmina Słupsk, Powiat Słupski, Nadleśnictwo Damnica.

Pas nadmorski północno-zachodniej części województwa pomorskiego, na terenie powiatów: słupskiego i lęborskiego, którego to dotyczy projekt budowy trasy rowerowej, jest regionem bardzo bogatym pod względem atrakcji turystycznych i walorów przyrodniczych, które w jeszcze większym zakresie będą mogły być podziwiane i eksplorowane przez kolejne grupy turystów, w tym przypadku uprawiających turystykę rowerową.  

Realizacja projektu przyczyni się m.in. do stworzenia sieci tras rowerowych spełniających międzynarodowe standardy wpisujące się w sieć EuroVelo poprzez powiązanie ze sobą istniejących szlaków rowerowych o charakterze lokalnym, poprawie ich nawierzchni i podniesieniu standardów sieci dróg rowerowych oraz czytelne i spójne oznakowanie tras wraz z oznakowaniem atrakcji turystycznych, a także budowę odpowiedniej infrastruktury towarzyszącej np. miejsca postojowe, wiaty, toalety itp., które to elementy są istotne zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

Inwestycja z pewnością przyczyni się w znacznym stopniu do podniesienia atrakcyjności województwa pomorskiego. Dzięki powstaniu tras, spełniających optymalne normy jakości, budowie nowej i przebudowie istniejącej infrastruktury rowerowej, powstanie atrakcyjna oferta turystyczna, która pozwoli połączyć aktywny wypoczynek z możliwością zwiedzania atrakcyjnych zakątków Województwa Pomorskiego.

Szczegóły projektu 

Źródło: lebork.gdansk.lasy.gov.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%