Zamknij
REKLAMA

Rozstrzygnięcie I Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Krzysztofa Grzesiaka

10.29, 07.11.2022 KL Aktualizacja: 10.38, 07.11.2022
Skomentuj Fot. Starostwo Powiatowe w Lęborku
REKLAMA

W bieżącym roku odbył się I Ogólnopolski Konkurs Malarski im. Krzysztofa Grzesiaka - cenionego artysty malarza, przez kilkadziesiąt lat mieszkającego w Lęborku, który zmarł 2 kwietnia 2021 r. Rozstrzygnięcie konkursu oraz pokonkursowy wernisaż miały miejsce 4 listopada w lęborskiej wieży ciśnień.

Konkurs ogłosiło w rocznicę śmierci artysty Lęborskie Centrum Kultury "Fregata". Jego organizatorami byli: Powiat Lęborski, Gmina Miasto Lębork oraz LCK Fregata, współorganizatorem Muzeum w Lęborku, natomiast patronami: Burmistrz Miasta Lęborka i Starosta Powiatu Lęborskiego. Konkurs wzbudził ogromne zainteresowanie, wzięło w nim udział 260 uczestników.

Jury w składzie: Beata Ewa Białecka - artystka malarka, Lucjan Hanak - historyk sztuki, Ryszard Kul - artysta malarz oraz Jacek Zdybel - profesor ASP w Gdańsku wyłoniło zwycięzców oraz wyselekcjonowało 41 prac, które wyeksponowano na wernisażu pokonkursowym.

4 listopada 2022 r., w lęborskiej wieży ciśnień ogłoszono wyniki I konkursu. Uczestniczyli  jego organizatorzy i patroni, a także żona zmarłego malarza Cecylia Grzesiak, która ufundowała nagrody specjalne - dzieła Krzysztofa Grzesiaka.

Laureaci konkursu:

I miejsce - Radosław Jastrzębski - absolwent ASP w Warszawie, uprawiający na co dzień malarstwo sztalugowe, jak również zajmujący się sztuką w przestrzeni publicznej. Pod ocenę jurorów oddał pracę pt. „Pokój romantyka”.

II miejsce - Daniel Krysta za obraz pt. „Maska 2”. Malarz znany jest z tworzenia obrazów łączących hiperrealizm i malarstwo materii. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

III miejsce - Aleksandra Kołwzan – Garczyńska. Nagrodę zdobyła za obraz pt. „Cielesność ciszy”. Pani Aleksandra na co dzień zajmuje się malarstwem na płótnie i realizacjami ściennymi oraz mozaiką.

Wyróżnienia:

  • Artur Wyszecki,
  • Jarosław Lewera,
  • Magdalena Niścior,
  • Aleksandra Bielak,
  • Katarzyna Jakubowska,
  • Barbara Porczyńska.

Nagrody specjalne wręczone przez Cecylię Grzesiak:

  • Albert Piotrowski- Pawlikowski,
  • Daniel Krysta,
  • Joanna Mazuś.

Wernisażowi pokonkursowemu towarzyszyła odrębna wystawa pod tytułem “Krzysztof Grzesiak - portrety”, na której zaprezentowane zostały nigdy nie wystawiane publicznie prace artysty.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Lęborku

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%