Zamknij
REKLAMA

51. Konkurs Recytatorski Literatury Kaszubskiej Rodnȏ Mòwa- wyniki

12:20, 18.05.2022 | KL
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

17 maja br. w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku odbyły się eliminacje powiatowe  51. Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnȏ Mòwa. W eliminacjach wzięło udział 41 uczestników, którzy zostali wytypowani w eliminacjach gminnych w Lęborku, Cewicach, Nowej Wiesi Lęborskiej, Wicku.

Jury w składzie:

-  Przewodniczący jury: Ryszard Wenta - Prezes Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddział w Lęborku

-  Regina Szczupaczyńska - Prezes Stowarzyszenia św. Jakuba Apostoła w Lęborku

-  Bożena Siuta - nauczyciel j. kaszubskiego w Społecznej Językowej Szkole Podstawowej LTO w Lęborku

przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

  • Kategoria I - przedszkola

I miejsce: Mikołaj Młyńczyk - Przedszkole nr 6 w Lęborku

II miejsce: Mieszko Fugiel - Przedszkole nr 6 w Lęborku

III miejsce: Nikola Płotka - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Przerytem

Wyróżnienie: Michalina Moczyńska - Przedszkole nr 6 w Lęborku

Wyróżnienie: Zofia Gałka - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie

Wyróżnienie: Nikodem Kreft - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Przerytem

  • Kategoria II - uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej:

I miejsce: Dagmara Lis - Szkoła Podstawowa w Redkowicach

II miejsce: Kornel Kreft - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Przerytem

III miejsce: Bianka Klinkosz - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie

  • Kategoria III - uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej:

I miejsce: Mikołaj Jereczek - Szkoła Podstawowa w Leśnicach

II miejsce: Hanna Homerda - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lęborku

III miejsce: Kacper Kropidłowski - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie

Wyróżnienie: Maja Majewska - Zespół Szkół w Garczegorzu

Wyróżnienie: Justyna Florczyk - Szkoła Podstawowa w Redkowicach

  • Kategoria IV - uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej

I miejsce: Zuzanna Jereczek - Szkoła Podstawowa w Leśnicach

II miejsce: Zofia Walkusz - Szkoła Podstawowa w Łebuni

III miejsce: Daniel Keller - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bukowinie

Wyróżnienie: Zuzanna Jaszczak - Szkoła Podstawowa w Leśnicach

Wyróżnienie: Jakub Kubis - Szkoła Podstawowa w Szczenurzy

Wyróżnienie: Zofia Brokowska - Zespół Szkół w Łebieniu

  • Kategoria V - uczniowie szkół ponadpodstawowych

I miejsce: Agnieszka Leszczyńska  - Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku

II miejsce: Magdalena Studzińska - Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku

III miejsce: Ewelina Kwidzińska - I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku

Laureaci konkursu - zdobywcy I miejsc w poszczególnych kategoriach, będą reprezentować Powiat Lęborski na finale konkursu w Chmielnie.

Źródło: lebork.pl

(KL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%