Zamknij
REKLAMA

Kompozytowe tarasy za kinem „Fregata”

14:00, 16.10.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Widać już pierwsze efekty nowej aranżacji zaplecza kina „Fregata”. Na wolnym terenie za budynkiem wybudowano tarasy z kompozytowych desek. Nowe miejsce pozwoli na organizację plenerowych wydarzeń artystycznych, teatrów, zajęć warsztatowych i tanecznych i innych. To trzeci, warty 476 tyś. zł etap tzw. „Zakątku kultury”. Na zapleczu kina pojawi się też zieleń, 13 drzew, 4 lampy, elementy małej architektury oraz monitoring (4 kamery).  

„Zakątek kultury” to pomysł na zagospodarowanie terenu przyległego do kina „Fregata”.  Inwestycja ramach programu Rewitalizacji obszaru „Lębork Nowy Świat” pozwoli rozszerzyć działalność Lęborskiego Centrum Kultury o nowe funkcje i poprawi komfort korzystania z tego popularnego wśród lęborczan obiektu. W pierwszym, zakończonym już etapie wykonano łącznik pomiędzy ulicą Gdańską a Przyzamcze, drogę dojazdową z kanalizacją deszczową i wyczekiwane w tym miejscu nowe miejsca postojowe. Wcześniej parkowanie w okolicy kina na nieutwardzonym terenie było mocno utrudnione, szczególnie w okresie opadów deszczu. W ramach prac postawiono 4 lampy uliczne, posadzono 42 drzewa oraz zamontowano 5 ławek i 3 kosze na śmieci. Odbiór prac nastąpił 14 sierpnia br. Wartość robót wykonanych w I etapie przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Przemysław Kozłowski z Gdańska wyniosła 760.618 zł.

Oprócz prac na zapleczu kina trwają roboty na ulicy Gdańskiej przed „Fregatą”. Remontowana jest ulica Gdańska od skrzyżowania z Jana Styki w górę. Projekt zakłada wykonanie na odcinku 100 metrów nowej nawierzchni ulicy, chodniki, nowe oświetlenie uliczne (8 lamp), nasadzenia drzew i traw ozdobnych oraz małą architekturę: 8 ławek, 5 koszy na śmieci, 9 stojaków na rowery i donice z roślinami ozdobnymi. W ramach przebudowy ulicy znikną także bariery architektoniczne przy wejściu do kina „Fregata”. Koszt II etapu to 784 tys. zł. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Przemysław Kozłowski z Gdańska.

Wartość Zintegrowanego Programu Rewitalizacji obszaru „Lębork Nowy Świat” to 21 mln 436 tys. zł w tym 14 mln 49 tys. zł dofinansowania unijnego. Na program rewitalizacyjny „Lębork nowy Świat”  składa się projekt inwestycyjno-infrastrukturalny „Odnowiony Lębork” (wartość po pierwszych przetargach 18 mln 204 tys. zł w tym 10 mln 979 tys. zł dotacji) oraz obejmujący działania społeczne projekt „Ożywiony Lębork” (wartość 3 mln 231 tys. zł w tym 3 mln 70 tys. zł dotacji).

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone