Zamknij

"Zainspirowani Bałtykiem" po raz pierwszy

14:00, 22.10.2019 A.D
Skomentuj

- Tematem zainspirował nas Janusz Chomiczewski, właściciel łebskiej „Chomiczówki”, który zaproponował, by konkurs odbył się właśnie w naszej placówce. Bardzo chętnie w działania włączyli się Starosta Lęborski i Burmistrz Łeby – mówi Teresa Szczepańska, dyrektor MDK i koordynator konkursu – Już teraz mamy deklaracje słowne, że w przyszłe edycje chce się włączyć Słowiński Park Narodowy, Lokalna Organizacja Turystyczna i Stowarzyszenie Twórców Animatorów Kultury „TAK”. Po wstępnych rozmowach zakładamy w kolejnych edycjach rozszerzenie formuły działań o konkurs fotograficzny.


Niełatwe zadanie miało konkursowe jury, ponieważ konkurs skierowany do starszej młodzieży i dorosłych stawia o wiele bardziej skomplikowane wymagania pod względem ocen od konkursów dziecięcych. Jest o wiele więcej niuansów wynikających z bogactwa i różnorodności artystycznego warsztatu, które zdecydować mogą o tym, która praca okaże się najlepsza. Wielogodzinne obrady jury pozwoliły wyłonić najlepszych i wyróżnionych w następujących kategoriach wiekowych: kl. 4-6 szkoły podstawowej, kl. 7-8 szkoły podstawowej i 3 kl. gimnazjum, szkoły ponadpodstawowej i ponadgimnazjalnej i w kategorii dorosłych. Jury obradowało w 5-osobowym składzie: Anna Dajnowicz – pomorska malarka, Teresa Szczepańska - dyr. MDK Lębork, Mariola Pruska – dyr. Muzeum w Lęborku. Iwona Juchniewicz - inspektor w Referacie Rozwoju i Promocji Starostwa Powiatowego i Janusz Chomiczewski – właściciel „Chomiczówki” w Łebie. Ogółem przyznano 41 nagród i wyróżnień, w tym nagrodę Grand Prix, którą otrzymała Joanna Buniek w kategorii osób dorosłych. Wręczali je członkowie jury i Danuta Mikołajczyk, reprezentująca podczas gali konkursowej Starostę Lęborskiego. 

– Prac było wyjątkowo dużo w tym konkursie i wszystkie były dobre, więc sporą trudność mieliśmy, żeby wyłonić najlepszych – mówi Anna Dajnowicz, przewodnicząca jury – Braliśmy pod uwagę nie tylko ogólne wrażenie, czyli to co dyktowało nam serce, ale również elementy artystycznego warsztatu: kompozycję, kolorystykę, fakturę, zgodność z tematem i wiele innych. Ocena odbywała się anonimowo, ponieważ prace były zaszyfrowane pseudonimem, co zapewniało całkowity obiektywizm oceny.


Jury zgodne było w ogólnej ocenie poziomu konkursowych prac. Jak zgodnie jego członkowie stwierdzili, na nagrody zasłużyli wszyscy uczestnicy, jednak jak nakazywała formuła konkursu, trzeba było wyłonić najlepszych twórców. Podziękowania otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowali uczestników do udziału w konkursie. Nagradzaniu najlepszych towarzyszyła szantowa oprawa artystyczna w wykonaniu Oliwii Stromskiej i Sylwestra Kustusza.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%