Zamknij
REKLAMA

Projekt "Zielony Lębork" dotarł na ulicę Sportową

08:38, 31.10.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

Kolejny fragment miasta zmienia się dzięki projektowi „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork”.

Trwają prace przy ulicy Sportowej na odcinku od ronda Piłsudskiego do wiaduktu przy obwodnicy. Na terenie przed ogródkami działkowymi wytyczono alejki, postawiono ławki, kosze na śmieci, a przede wszystkim zasadzono wiele drzew, krzewów i bylin. Wygospodarowano także miejsca parkingowe. Wyłożono je betonową kostką. Inwestycja ma się zakończyć w tym miejscu do końca tego roku.

Miasto na realizację wartego 4 mln 136 tys. zł projektu „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork” pozyskało dofinansowanie  3 mln 516 tys. zł (85% wartości projektu). Celem zielonego projektu była modernizacja i stworzenie nowych miejsc zielonych w mieście. „Zieloną rewolucją” objętych zostało aż 55,8 tys. m2 miasta. Efekty prac ogrodniczych dobrze widać w części Parku im. Michalskiego, przy stawach w Parku Chrobrego i „Morskie Oko” przy ul. Lipowej/Gierymskiego, „Mini Parku” przy Konopnickiej czy na Osiedlu Czołgistów i Sportowa. Wszystkie prace w ramach projektu wykonuje firma „Ogród Twoich Marzeń –Teresa Szpilewicz” z Kębłowa Nowowiejskiego. Projekt jest na ukończeniu. Obecnie prowadzone są prace w Parku im. Michalskiego (II etap), „Mini Parku” przy Konopnickiej i przy ul. Sportowej.  

O skali projektu realizowanego w 11 rejonach miastach świadczą liczby. Na terenie objętym programem zasadzonych zostanie 706 drzew, 37.113 krzewów, krzewinek i bylin, a trawą obsianych zostanie teren o powierzchni prawie 38 tys. m2. „Zielony Lębork” to także aranżacja terenu, budowa żwirowych lub betonowych ścieżek i alejek oraz postawienie 164 ławek i 53 koszy na śmieci. Nasadzenia roślin bazować będą na gatunkach rodzimych, tworzących dogodne i atrakcyjne warunki dla ptaków, owadów i drobnych ssaków. Pomoże w tym montaż 213 budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy oraz 99 budek dla owadów.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Kris Kris

0 0

No przy basenie też robią tylko dlaczego kosztem miejsc parkingowych????Ładnie to wygląda ale samochodów nioe ma gdzie zaparkować. 21:23, 01.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© gle24.pl | Prawa zastrzeżone