Zamknij
REKLAMA

Naucz się tworzyć coś z niczego

11:15, 02.03.2020 | K.L
Skomentuj
REKLAMA

Chcesz się nauczyć tworzyć urocze kartki wielkanocne - przyjdź do Biblioteki.

Na Twórczym Poddaszu kontynuujemy cykl, podczas którego przetwarzamy już raz użyte materiały.  Już w świątecznym nastroju zapraszamy do poszerzenia umiejętności scrapbookingowych. 

Będziemy wykonywać kartki wielkanocne poznając techniki embossingu i każdy będzie miał okazję popracować na maszynie do scrapbookingu. 

Warsztaty odbędą się 3 marca 2020 r. o godz. 16.00. 
Koszt: 5 zł. Obowiązują zapisy. T: 59 8622307; E: [email protected] 

Zachęcamy do zabrania ze sobą tekturek ze starych opakowań np. leków, słodyczy itp. Na pewno uda się zrobić z nich coś ładnego.

Partnerem naszych działań jest Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Lęborku. 

Źródło> MBP w Lęborku

Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od ang. scrapbook, oznaczającego taki album. Natomiast sam wyraz scrap oznacza skrawek. Historycznie scrapbooking był podobnie jak przekazywane ustnie historie sposobem przekazania tradycji i zwyczajów. Formą przekazu było tu nie słowo, a obraz. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, ćwieki, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej. Bardziej wyrafinowane ozdabianie wymaga także: pieczątek dekoracyjnych, farbek i pisaków z efektem Pluster (?puchnących?), szablonów, shape cutter, naklejek, dziurkaczy wzorków, kolorowego proszku i podgrzewaczy do embossingu. Nową formą scrapbookingu jest digital scrapbooking. Coraz częściej zdjęcia w formie cyfrowej umieszczane są na określonym tle, ozdabiane, a następnie całość jest drukowana.

Embossing (wytłaczanie) to niezwykle efektowna technika plastyczna pozwalająca na tworzenie pięknych trójwymiarowych wzorów na papierze, folii aluminiowej, kalce technicznej. W zależności od metody uzyskania wypukłości możemy go podzielić na klasyczny (ręczny), na gorąco (z użyciem pudru i nagrzewnicy) oraz mechaniczny, gdzie motyw jest wytłaczany za pomocą folderu do wytłaczania w maszynce typu Sizzix.

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz