Zamknij
REKLAMA

Chętnych nie brakuje

08:30, 09.05.2020 | K.L
Skomentuj
Fot: UM Lębork
REKLAMA

W środę 6 maja br. Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku otworzyła wypożyczalnię bibliotecznych zbiorów. Ruch przez pierwsze dwa dni był bardzo intensywny, przy uwzględnieniu obowiązujących ograniczeń i zasad bezpieczeństwa w okresie epidemii. W dziale dla dorosłych dziennie zgłodniali książek czytelnicy wypożyczają po 500-600 książek, także w dziale dla dzieci nie brakuje chętnych do wypożyczenia książek czy gier.

W bibliotece (także w filii) funkcjonują wyłącznie wypożyczalnie zbiorów: książek, filmów, gier planszowych i czasopism. Zamknięty został wolny dostęp do zbiorów. Do odwołania nie można korzystać z czytelni, stanowisk komputerowych, kącika malucha, szatni.

Książki i inne materiały biblioteczne należy  zwracać wyłącznie do trezora/wrzutni, znajdującej się przy wejściu do biblioteki. Zwrócone materiały zdejmowane są z konta czytelnika po 14 dniach. Nie będzie naliczana opłata za przetrzymanie.

Po wejściu do biblioteki  należy zdezynfekować dłonie w wyznaczonym do tego miejscu, w bibliotece należy przebywać w maseczkach i rękawiczkach jednorazowych, należy zachować odległość minimum 2 m pomiędzy osobami.

W wypożyczalniach mogą jednorazowo przebywać maksymalnie po 4 osoby, w filii bibliotecznej – 3 osoby.

W celu usprawnienia obsługi pracownicy biblioteki proszą, aby czytelnicy korzystali w domu z katalogu internetowego biblioteki i przychodzili z listą poszukiwanych tytułów lub zamawiali określone pozycje telefonicznie lub e-mailem mbp [AT] biblioteka [DOT] lebork.pl  (odbioru w ciągu 2 dni).

Źródło: UM Lębork

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz