Zamknij
REKLAMA

Biblioteka Miejska zaprasza do wspólnego świętowania

09:20, 03.06.2020 | K.L
Skomentuj Fot.: MBP Lębork
REKLAMA

Trwa 19. Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom. Biblioteka Miejska zaprasza do wspólnego świętowania. Akcja trwa od 30 maja do 7 czerwca br.
W myśl tegorocznego hasła „Cała Polska czyta o zwierzętach” Biblioteka Miejska czeka na filmy, w których prezentujecie swoje ulubione utwory. Codziennie Biblioteka zamieszcza je w mediach społecznościowych i zaprasza do wspólnego słuchania z dziećmi.

Aby przyłączyć się do akcji „Lębork czyta o zwierzętach” należy:

  • wybrać jeden utwór o zwierzętach z domeny publicznej, czyli taki, który nie podlega już ochronie prawnej, ponieważ od śmierci twórcy upłynęło już 70 lat,
  • nagrać krótki film,
  • przesłać film na konto e-mail [email protected],
  • w mailu zawrzeć  treść „Wyrażam zgodę na publikację mojego imienia i nazwiska,  filmu i wizerunku na FB, YT, Instagramie i stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku w związku z akcją Lębork czyta o zwierzętach”.

Podpowiedzi co przeczytać, aby być w zgodzie z prawem i abyśmy mogli  utwór opublikować?

I tutaj aż prosi się, aby sięgnąć po nieocenionego Ignacego Krasickiego; można także pamiętać o bajkach La Fontaine’a, Iwana Kryłowa czy Charlesa Perrault. Stanisław Jachowicz i Maria Konopnicka  są autorami wielu wierszyków o zwierzętach”.  Ciekawą propozycją dla naszych milusińskich mogą być „Przygody Sindbada Żeglarza” czy klechdy sezamowe Bolesława Leśmiana. Nie można zapomnieć o baśniach H.Ch. Andersena  oraz  polskich legendach i przypowieściach w tym o lęborskich żabkach.

Zachęcamy do poszukiwań i do biblioteki.

Źródło: biblioteka.lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz