Zamknij
REKLAMA

Zgłębiają tajniki graffiti

05:00, 06.08.2020 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

Niestety wielu z nas graffiti kojarzy się z bohomazami na murach miejskich, tworzonych po kryjomu w miejscach najmniej do tego przeznaczonych. Graffiti, szczególnie nielegalnie umieszczane w przestrzeni publicznej, przez jednych traktowane jest jako akt wandalizmu, przez innych – jako forma sztuki. W niektórych miastach udostępnia się przestrzenie grafficiarzom do tworzenia mniejszych i większych dzieł. I to jest, wydaje się, słuszne podejście chociaż i tak znajdą się wandale umieszczający swoje pseudo graffiti na zabytkowych murach czy nowo oddanych elewacjach.

Należy mieć nadzieję, że dzieci i młodzież uczestnicząca w warsztatach graffiti w Zakątku Kultury mieszczącym się za Lęborskim Centrum Kultury FREGATA zgłębiająca tajniki twórcze pod okiem Patryka Łukaszuka stanie się twórcami sztuki a nie wandalami.

W ubiegły piątek odbyły się kolejne z serii warsztatów graffiti dla uczestników projektu „Ożywiony Lębork NOWY ŚWIAT – usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego  na lata 2014-2020. Liderem projektu jest Miasto Lębork, natomiast organizatorem zajęć partner projektu Stowarzyszenie EDUQ.

Poniżej zdjęcia z warsztatów:

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz