Zamknij
REKLAMA

Spotkanie autorskie na leżakach

04:00, 07.09.2020 | K.L
Skomentuj Fot: biblioteka.lebork.pl
REKLAMA

Miejska Biblioteka Publiczna oraz LCK Fregata zapraszają na spotkanie z aktorem, satyrykiem, autorem Jackiem Fedorowiczem - "Fedorowicz na leżaku". Spotkanie odbędzie się 8 września 2020 r. o godz. 18.00 na Placu Pokoju (w razie niepogody spotkanie odbędzie się w kinie Fregata).

Wstęp wolny. Na spotkaniu obowiązują maseczki i zachowanie bezpiecznej odległości.

Podczas spotkania porozmawiamy o książkach autora - "W zasadzie tak" i premierowej "Chamo Sapiens".

 

Spotkanie poprowadzi dziennikarz telewizyjny Marcin Michrowski.

 

Jakim cudem po raz pierwszy książka "W zasadzie tak" ukazała się legalnie w PRL-u w roku 1975 pozostaje zagadką. Chwalona w „Kulturze” paryskiej przez Stefana Kisielewskiego. Nigdy później nie była wznawiana. Na spotkaniu posłuchamy o tym, jak udawało się żyć z władzą w PRL-u, jak podróżować pociągiem sypialnym, jak kupić samochód albo, co gorsza, części zapasowe, jak znaleźć prawdziwą kawę, dlaczego nowo wybudowany hotel jest nieporównanie gorszy od starego, od lat nieremontowanego, jak nie rozgniewać ekspedientki w sklepie, jak żyć nie pijąc i wielu innych opowieści. Niektóre z nich stały się zupełnie nieaktualne, inne przetrwały, a inne bywają reaktywowane.

 

-  Jeżeli nie było Cię wtedy na świecie – przyjdź i posłuchaj, a dowiesz się, jakiej ekwilibrystyki wymagało życie od Twoich rodziców.- Jeżeli PRL pamiętasz, będzie szansa na wspólną odpowiedź na pytanie, jak do cholery dawało się wtedy normalnie żyć?

 

Podczas spotkania będzie można nabyć książki Jacka Fedorowicza.

Źródło: biblioteka.lebork.pl

 

 

 

 

 

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz