Zamknij
REKLAMA

Szlakami Dziedzictwa Bałtyckiego

04:00, 06.10.2020 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

W  miniony weekend przedstawiciele pomorskiej branży turystycznej mieli okazję zapoznać się z efektami prac nad projektem " Baltic Heritage Routs - Szlaki Dziedzictwa Bałtyckiego. Rozwój infrastruktury turystyki na obszarze Południowego Bałtyku, w tym szlaku pn. Wierzenia i religie na obszarze Południowego Bałtyku".

Przypomnijmy. Miasto Lębork jest partnerem w/w projektu, który współfinansowany jest ze środków programu Południowy Bałtyk. Przedsięwzięcie miało na celu zbudowanie ośmiu Dróg Kulturowych i Przyrodniczych i wdrożenie w życie pakietów kilkudniowych „Wycieczek Marzeń” po opracowanych szlakach wokół południowego obszaru Morza Bałtyckiego, od szwedzkiego Blekinge, przez duńskie wyspy, Meklemburgię, Pomorze Przednie, polskie Pomorze, po litewską Żmudź, gdzie znajduje się kilka tysięcy świątyń, miejsc kultu oraz obiektów związanych z wierzeniami i religijnością.

Lęborski LOT „Ziemia Lęborska - Łeba” oraz Urząd Miejski zorganizowały warsztaty terenowe dla pomorskich przewodników i osób związanych z branżą turystyczną, aby zaprezentować efekty prac nad projektem. Uczestnicy zwiedzili Wieżę Ciśnień, która jest obecnie na etapie meblowania i urządzania muzealnych wystaw, a podczas spaceru po mieście obejrzeli teren zamkowy, kościół św. Jakuba i miejskie obwarowania i zapoznali się z ich historią. Ciekawym elementem wycieczki po mieście była wizyta w lęborskim browarze piwnym Ale Browar, w którym właściciele firmy oprowadzili i zapoznali z technologicznym procesem warzenia piwa. Kolejnym etapem była Łeba, a jednym z odwiedzanych miejsc port jachtowy.

W ramach warsztatów wysłuchano wystąpienia zaangażowanego w projekt  prof. Przemysława Kulawczuka z Uniwersytetu Gdańskiego na temat  kreowania produktów turystycznych, obejrzeli także film dokumentalny pt. „Wierzenia i religie na obszarze Południowego Bałtyku”. To zapis ubiegłorocznej wędrówki grupy zaangażowanej w realizację projektu, stanowiący praktyczny test opracowanego w ramach projektu szlaku, wiodącego po świętych miejscach północnej Polski i Litwy.

Koordynator projektu z ramienia UM Lębork - pani Elżbieta Rekowska-Klassa omówiła trasę zaprojektowaną przez Miasto Lębork i lęborski LOT, a także zachęcała pomorskich przewodników  do wykorzystywania tej oraz 7 innych tras, opracowanych  przez partnerów projektu. W Łebie podpisane zostały również porozumienia między Miastem Lębork a Regionalnym Oddziałem PTTK w Słupsku oraz Kołem Przewodników PTTK w Lęborku o współpracy przy promocji szlaków.

Opis szlaku lęborskiego oraz 7 pozostałych znajduje się na stronie www.southbaltic-tourist.eu.

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz