Zamknij
REKLAMA

XI konkurs papieski

16:00, 28.10.2020 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 Lęborku odbył się XI Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Chrześcijańskiej im. Karola Wojtyły. Trwająca w tym roku sytuacja pandemiczna wymusiła na organizatorach zmianę formuły konkursu z osobistych prezentacji na ich zdalną ocenę.

Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Chrześcijańskiej im. Karola Wojtyły odbywa się corocznie w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, którzy w tym roku w Lęborku odbył się po raz siedemnasty. Konkursowe jury zdecydowało w tym roku, że ocenie będą podlegały nagrania recytacji. W związku ze zmienioną formułą wydłużono termin nadsyłania filmów. Ogółem na konkurs wpłynęło 10 nagrań, które oceniało jury w składzie: Karol Płotka – dyrektor gminnego Centrum Kultury w Cewicach, instruktor teatralny; Katarzyna Połońska – bibliotekarka w ZSO nr 2; Joanna Skucha-Steciuk – polonistka w ZSO nr 2 i Ewa Ziętarska-Piotrowska – polonistka w ZSO nr 2. Jak podkreślali członkowie jury, nowa formuła oceniania, to również nowe wyzwanie dla wykonawców, których w realizacji wspierali rodzice i nauczyciele, którzy oprócz przygotowania wykonawców do prezentacji, musieli tym razem wcielić się również w rolę „producentów filmowych”, dbających o właściwą jakość i formę zapisu nagrania. Ostatecznie, po ocenie wszystkich nadesłanych materiałów wideo, wyłoniono zwycięzców:

Kategoria: Szkoła Podstawowa

I miejsce - Julia Paszkowiak z SP nr 7,

II miejsce  ex aequo - Anna Olech z SP nr 7 i Oliwia Naczk z SP nr 7,

III miejsce - Amelia Gajewska z SP w Łebie.

Kategoria: Szkoła Ponadpodstawowa

I miejsce - Nadia Stromska z Technikum nr 2 w PCE,

II miejsce ex aequo - Jan Pajuro z SLO i Nikola Kustusz z ZSO nr 2,

III miejsce ex aequo - Maja Mazur z Technikum nr 2 w PCE , Laura Szyca z ZSO nr 2 i Hubert Barna z ZSO nr 2.

Uznanie jury zyskały wykonania uczennic z SP nr 7, niezwykle dojrzałe w formie. Na szczególne wyrazy uznania zasłużyła najmłodsza uczestniczka konkursu – Amelia, uczennica VI klasy, która wykazała się dużym i rozwojowym potencjałem recytatorskim.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska. Zostaną one przekazane zwycięzcom wraz z dyplomami za pośrednictwem sekretariatów ich macierzystych szkół.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%