Zamknij
REKLAMA

Zuchy i Harcerze w Rocznicę Odzyskania Niepodległości

12:30, 12.11.2020 | K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

Dla lęborskich Zuchów i Harcerzy święto Odzyskania Niepodległości jest bardzo ważne i co roku uroczyście celebrowane. Tym razem ze względu na panującą pandemię uroczystość była skromniejsza, wręcz kameralna.

Już po raz czwarty odbył się Capstrzyk Niepodległości pod pomnikiem generała Stanisława Sosabowskiego, którego imię nosi 7 Harcerska Drużyna Czerwonych Beretów. To oni byli inicjatorami i organizowali uroczystość w przeddzień Święta Niepodległości pod pomnikiem ich bohatera. Drużynowa samarytanka Patrycja Lubańska przypomniała życiorys generała. Zapalono znicze i minutą ciszy uczczono pamięć spadochroniarzy poległych w Bitwie pod Arnhem.

Harcerze nagrali film, zamieszczony poniżej, opowiadający o działalności patriotycznej generała Stanisława Sosabowskiego.

W Święto Niepodległości harcerze zapalili znicze pod Obeliskiem Niepodległości, na ulicy Targowej w miejscu spotkań polskich patriotów z przełomu lat 1918-19 oraz przy obelisku księdza Szczepana Gracza, niezłomnego orędownika przyłączenia Lęborka do Polski w latach 1918-20.

Z kolei 18 Artystyczna Gromada Zuchowa "Mały Książę" oraz harcerze z zastępu "B-612" przyłączyli się do akcji #radosnypatriotyzm, zaprezentowali w postaci plakatu swoje radosne świętowanie.

Źródło: lebork.pl, facebook.com/Hufiec-ZHP-Lębork-im-Polskich-Olimpijczyków

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%