Zamknij
REKLAMA

Trwa II edycja Festiwalu Profilaktycznego

08:27, 22.02.2021 | K.L
Skomentuj Fot: powiat-lebork.com
REKLAMA

Wkrótce rozstrzygnie się druga edycja Festiwalu Profilaktycznego, organizowanego w I LO w Lęborku. W tym roku impreza w nowej – zdalnej, zgodnej z przeciwpandemicznymi obostrzeniami, odsłonie.

Celem imprezy jest realizacja profilaktyki kreatywnej poprzez działalność artystyczną młodzieży. Chodzi również o uwrażliwienie młodych ludzi na ważne problemy społeczne i dotarcie z przekazem do jak najszerszego grona osób, szczególnie tych w podobnym do twórców wieku, ponieważ język przekazu tworzonego przez młodzież trafia do środowiska rówieśniczego o wiele skuteczniej, niż foldery, czy ulotki informacyjne.

W tym roku do listy spraw stanowiących przyczyny problemów, doszły zagadnienia osamotnienia i izolacji, z którymi niemal wszyscy zmagają się od początku pandemii. To może powodować stany apatii, potęgować stany depresyjne i postępujące zobojętnienie. Dlatego ważne jest wzajemne wsparcie i pielęgnowanie relacji międzyludzkich chociaż za pośrednictwem zdalnych przekazów, jeśli ograniczenia uniemożliwiają to poprzez kontakty osobiste. Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do uczniów klas pierwszych i drugich.

Wśród haseł profilaktycznych, które trzeba kreatywnie rozwinąć w krótkiej formie filmowej lub teledysku, znalazły się: „Nie daj się samotności! Buduj relacje!”, „Nie daj się wykluczeniu! Pielęgnuj relacje!” i „Bądź wsparciem dla siebie i innych!”.

Poszczególne produkcje zostaną zamieszczone na szkolnej platformie 12.03 br., a także staną się elementem Tygodnia Promocji w dniach 0d 15 do 19 marca 2021.

A tak było rok temu. Ubiegłoroczna pierwsza edycja imprezy, zgromadziła liczną widownię w dniu finałowego pokazu. Młodzież wypełniła po brzegi salę Kina „Fregata”.

Jak będzie w tym roku w zdalnej formule, doniesiemy.

Źródło: powiat-lebork.com

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%