Zamknij
REKLAMA

Baltic Dream od teraz z aplikacją mobilną

07.00, 28.04.2021 K.L
Skomentuj fot.: lebork.pl
REKLAMA

Region Południowego Bałtyku to jeden z ukrytych skarbów turystyki kulturowej w Europie. Jego potencjał obejmuje dziedzictwo kulturowe o ponad 1000-letniej historii ze wspaniałymi miastami i zamkami, a także naturalne dziedzictwo dziewiczych krajobrazów, klifów, plaż, wód morskich, lasów i innych obiektów dzikiej przyrody i roślin.

Lębork w ramach projektu „Szlaki Dziedzictwa Bałtyckiego. Rozwój infrastruktury turystyki na obszarze Południowego Bałtyku”, współfinansowanym ze środków programu Południowy Bałtyk  opracował szlak „Wierzenia i religie na obszarze Południowego Bałtyku”. Wokół południowego obszaru Morza Bałtyckiego, od szwedzkiego Blekinde, przez duńskie wyspy, Meklemburgię, Pomorze Przednie, polskie Pomorze po litewską Żmudź znajduje się kilka tysięcy świątyń, miejsc kultu oraz obiektów związanych z wierzeniami i religijnością. Choć dziś to obszar głównie chrześcijański nie brak tu miejsc świadczących, iż nim dotarli tu misjonarze i rycerze niosący nowinę o Jezusie miejscowe ludy przywiązywały dużą wagę do kontaktów ze światem nadprzyrodzonym, a ich religijność była głęboka i żarliwa.

Od teraz można korzystać z mobilnej aplikacji Baltic Dreams – można ją pobrać z Google Play pod adresem https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.edu.ug.bhr&hl=pl&gl=US

Źródło: lebork.pl

 

(K.L)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%