Zamknij
REKLAMA

Spotkanie integracyjne w Żywcu

07:00, 17.08.2021 | K.L
Skomentuj Fot. lebork.pl
REKLAMA

Przyjaźń Lęborka z Żywcem trwa już 15 lat. Z tej okazji na zaproszenie władz do Żywca udała się delegacja z Lęborka. Było wspólne muzykowanie, biesiadowanie i świętowanie.

Wszystko zaczęło się 15. lat temu, kiedy to Burmistrz Lęborka Witold Namyślak i Burmistrz Żywca Antoni Szlagor wspólnie uzgodnili przyjazd do Lęborka na występy Zespołu Pieśni i Tańca „Żywczanie” z Żywca. Przyjaźń i kulturalna współpraca w kolejnych latach bardzo się rozwinęły. Do Lęborka wielokrotnie z koncertami na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Regionów przyjeżdżali z Żywca „Żywczanie” oraz Zespół Pieśni i Tańca PILSKO. Z kolei z Lęborka na południe Polski jeździł Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Lęborka” oraz Zespół Regionalny „Frantówka”.

Z okazji jubileuszu współpracy miast do Żywca z wizytą udał się Burmistrz Lęborka Witolda Namyślak, Sekretarz Miasta Marian Kurzydło oraz Zespół Regionalny FRANTÓWKA. W ramach spotkania odbyły się pokazy zespołów folklorystycznych, wspólne muzykowanie oraz integracja. Okazji do wspomnień było wiele. Zespół PILSKO w roku 2021 obchodzi jubileusz 20-lecia działalności. Ostatni raz w Lęborku zespół ten wystąpił całkiem niedawno w styczniu 2021 roku na II Pomorskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

W świąteczną niedzielę w kościele pw. Św. Floriana odprawiona została msza św. w intencji mieszkańców Żywca i Lęborka oraz zespołów. Po mszy „Frantówka” zaprezentowała żywczanom patriotyczny montaż słowno-muzyczny z okazji Święta Wojska Polskiego.

Goście z Lęborka zostali ciepło przyjęci w Żywcu. Dla przedstawicieli obu samorządów spotkanie było także okazją do podsumowania 15 lat owocnej współpracy oraz do wymiany doświadczeń.

 

Źródło: lebork.pl

(K.L)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%