Zamknij
REKLAMA

Warrior - spotkanie z Tomaszem Sobiszem

11.33, 05.10.2021 K.L Aktualizacja: 11.51, 05.10.2021
Skomentuj Fot. biblioteka.lebork.pl
REKLAMA

Biblioteka Miejska w Lęborku zaprasza 7 października o godz. 17.00 do klubu Biblioteki na wieczór z lęborskim artystą-rzeźbiarzem Tomaszem Sobiszem. Zacznie się nietypowo, bo odsłonięciem instalacji umiejscowionej tuż przy ratuszu. Wstęp wolny.

Spotkanie będzie okazją by porozmawiać z gościem Biblioteki o jego drodze życiowej i spojrzeniu na człowieka i sztukę. Sztuka Tomasza Sobisza jest zazwyczaj eksploracją wątków tożsamości ukazanych ponad horyzontem czasu. Sobisz jest przekonany, że sztuka powstaje na horyzontach rozległych, w  przestrzeni która łączy  umarłych z żywymi, oraz żywych - z tymi, którzy się jeszcze nie narodzili…Potrzeba uprawiania sztuki oraz obcowanie z depozytariuszami przeszłości, poszukiwanie „genius loci” nieustannie ukazują rzeźbiarzowi człowieka, jego walkę, lęki i nadzieje w sposób ponadczasowy i uniwersalny.

O artyście:

Prof. ASP dr hab. Tomasz Sobisz, ur. w 1973 w Lęborku, syn Henryka i Marii z domu Stencel. Studiował na ASP w Gdańsku, dyplom otrzymał w 1998 roku. Obecnie jest kierownikiem pracowni Podstaw Rzeźby w Katedrze Rzeźby na ASP w Gdańsku. W latach 2016-2020 był prodziekanem Wydziału  Rzeźby i Intermediów.

Dorobek rzeźbiarski prezentował na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą, m.in.:- w 2011 r. w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku,- na indywidualnej wystawie „MEMORANDUM”, w Gdańsku- na indywidualnej wystawie „STABILE” w Gdańskiej Galerii Miejskiej w 2012 r.- na największej indywidualnej wystawie „BATTLEFIELD” w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie w 2015 r.Jego rzeźby znajdują się m.in.: w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, w Basilica Santi XII Apostoli w Rzymie, w Polskiej Akademii  Umiejętności w Krakowie, w Watykanie, w Basilica Sant’Andrea delle Fratte w Rzymie, w Klasztorze Franciszkanów w Wilnie, na Jasnej Górze.

(K.L)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%